Abdürrahim Albayrak’tan ‘Falcao’ kelamları: Tutmadı, özür dilerim

Gattuso

New member
Galatasaray Kulübü, lider Burak Elmas periyodunda birinci olağan genel heyet toplantısını gerçekleştirdi.

Genel konseyde Abdürrahim Albayrak, 2018-19 döneminde Monaco’dan bedelsiz olarak Galatasaray’a katılan lakin performansı ve maliyetiyle tenkitlerin odağında olan Falcao transferi hakkında konuştu.

Albayrak, “Falcao gelince bütün Türkiye ayağa kalktı, lider ‘Taraftar istiyor ben alacağım’ dedi. Bahtsız bir Falcao fotoğrafı ortaya çıktı. Ben bir gazeteciye falan vermedim epey yakın bir arkadaşıma verdim o fotoğrafı. Bunun için özür dilerim. Falcao için bir bonservis bedeli istediler. Falcao ‘5-6 milyon euro bedelle bir yere gitmem, ben Falcao’yum’ dedi. Babel’i dönem ortasında alırken 2,5 milyon euro imza parası verdik mi, Babel’e de buna yakın bir fiyat ödedik mi, ödedik. Falcao’ya imza parası ortasında yıllık 5 milyon euro verdik. Arkadaşlar bu transfer tutmadı. Dünya çapında bir santrfor alıyorsunuz, tutmuyor. Buna benim kadar kimse üzülmez. Uymadı Falcao. Lider, büsbütün taraftarın isteklerine arzularına dayanarak aldı. Falcao’ya 2 yılda 10 milyon euro ödedik. Maç başları da vardı. Bu aldığı paralardan da 500 bin euro indirim yaptı, kovid devrinde almadı” kelamlarına yer verdi.