Ahmet Çalık’ın forması emekli ediliyor

Gattuso

New member
Gençlerbirliği altyapısında yetişip, Gençlerbirliği, Galatasaray ve en son da Konyaspor forması giyen ulusal oyuncu Ahmet Çalık, grup müsaadeli olduğu için dün nikah tarihi almak üzere Ankara’ya giderken geçirdiği kazada hayatını yitirdi.

Çalık’ın cenazesi, ailesinin yaşadığı Elmadağ ilçesinde toprağa verildi. Futbol topluluğuyla Konya’da ise genç futbolcunun kederi yaşanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kentin farklı noktalarındaki üst geçitlerdeki dijital tabelalarda Ahmet Çalık’ın ‘Seni unutmayacağız’ yazılı fotoğrafı yer aldı.

6 numaralı forması müzeye konacak

Yeşil-beyazlı kulüp, Ahmet Çalık’ın ismini tesis yahut stadın bir kısmına vererek yaşatmayı planlıyor. Öte yandan genç futbolcunun giydiği 6 numaralı forma kulüp müzesine konulacak, 6 numarası ise tekrar öteki oyuncunun kullanmaması için emekli edilecek.

Sivasspor maçında taraftara son üçlüğünü çektirdi

Futbolcu Ahmet Çalık’tan geriye Demir Küme Sivasspor maçında ısınmak için alana çıktığı sırada taraftarın tezahürat yapması üzerine son üçlüğü çektirmiş olduğu ve toplumsal medyada yayınlanan manzaralarıyla kulüp tarafınca yapılan röportajı kaldı.

‘Sezonu kazasız belasız bitirmemiz gerekiyor’

Konyaspor Kulübü tarafınca Ahmet Çalık ile yapılan röportaj, kulübün ‘Taraftar soruyor’ isimli kendi toplumsal medyasında yayınlamak için 9 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilip yayınlandı. Röportajda taraftardan gelen soruları cevaplayan Çalık, ‘niçin 6 numaralı forma?’ sorusuna, ”Normalde ben 5 numarayı fazlaca seviyorum. 6 numarayı da Ankaralı olduğum için almıştım” diye yanıt verdi.

Grup arkadaşı Abdülkerim Bardakçı hakkında soruya ise Çalık, ”Abdülkerim Bardakçı’yla saha içerisinde epeyce âlâ anlaşıyoruz. Pandemi olmasa dışarıda da hoş vakit geçirebileceğimizi düşünüyorum. Onu hayli seviyorum” dedi.

Teknik Yönetici İlhan Palut ile ilgili soruya ise Çalık, ”İlhan hocamızın tüm futbolcularla bağlantısı hayli güçlü. Oynamayan oyuncuya ise nasıl yaklaşacağını epey yeterli biliyor. Benimle de bağlantısı iyi” yanıtını verdi.

‘İyi ki burayı seçmişim’

ömründe en keyifli an ve Konyaspor’u niye tercih ettiği istikametindeki sorulara ise Çalık, şunları söylemiş oldu:

“Hayatta en keyifli olduğum an ise ulusal kadroya birinci seçildiğim an diyebilirim. Konyaspor’a gelmedilk evvel öteki ekiplerden da teklif aldım. Bir ağabeyimle konuştuğumda ise bana burayı önerdi. Büyük bir topluluk olduğunu söylemiş oldu. Konyaspor’u dışarıdan gözlemlediğim vakit ise Galatasaray’da da oynarken karşı karşıya geldim. Konyaspor’la oynadığımız her deplasman sıkıntı bir deplasmandı. Taraftarı, stadı ve futbol kenti olması burayı tercih etmemde kıymetli rol oynadı. Aile ortamının olması ‘iyi ki’ dedirtiyor beşere. Yeterli ki burayı seçmişim”

Sevinç ortasında geçen röportajda Çalık’ın 1922 yılında kurulması niçiniyle bu yıl 100’üncü yılını kutlayacak olan yeşil-beyazlı kulüp için ”Konyaspor’un 100’üncü yıl dönemi bizim için kıymetli bir dönem. Umarım kulüp ismine, taraftar ismine her şey hoş olur ancak evvel bu seneyi kazasız belasız bir bitirelim. Başarılarla son maçlarla kazanalım inşallah” demesi dikkat çekti.