Ahmet Hakan’dan Davutoğlu’na: Doğrudur, gazetecilik ömrüm boyunca epeyce çizgi değişimleri hayatışımdır fakat bu örneklerdeki çizgi değişimleri beni b

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, kendisine yönelik “çizgi değişimleri” eleştirisi getiren Gelecek Partisi önderi Ahmet Davutoğlu’na cevap verdi.

Davutoğlu’nun başbakanlık bakılırsavini üstlendiği periyotta, “Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa ilgisini sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir kelam duymadı, duymayacak” tabirini hatırlatan Hakan, “E ne oldu? Daima birlikte görüyoruz ne olduğunu. Bu kadar büyük konuştuktan daha sonra insanın kendi kelamını bu kadar iştahla yiyebilmiş olması… En yavaşça tabirle… Bir çizgi değişimi değilse nedir?” dedi.

Hakan, “Doğrudur. Gazetecilik hayatım boyunca hayli çizgi değişimleri hayatışımdır. Lakin bu örneklerdeki çizgi değişimleri beni bile aşıyor!” diye yazdı.

Cansu Canan Özgen’in sunduğu 4o programına konuk olan Davutoğlu, “Sn. Ahmet Hakan’ın gazetecilik hayatındaki çizgi değişimlerine bakarsanız ben bütün tenkitlere hürmet duyarım lakin, bu kadar fazlaca çizgi değiştirip iktidara nazaran bu kadar meyl etmiş kişinin, oburlarının felaketleri üzerine yorum yapması pek gerçek değil” demişti.

Hakan’ın bugünkü yazısının ilgili kısmı şu biçimde:

“Hiç unutmam: Kemal Kılıçdaroğlu ile Tarafsız Bölge programı yapıyordum. Programda şöyleki demişti Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en çapsız dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu’dur.’ Ve bugün Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahmet Davutoğlu beraberler. Pekala Kemal Bey’in yakın geçmişte ‘en çapsız Dışişleri Bakanı’ ilan ettiği Davutoğlu ile artık ittifak kurması, bir çizgi değişimi değil mi? Ahmet Davutoğlu’nun benim çizgi değişimlerimle uğraşmak yerine Kemal Bey’deki bu oldukça kalın çizgi değişimine odaklanması gerekmez mi?

Haydi bırakalım Kemal Bey’i. Ahmet Davutoğlu’nun kendisine bakalım: Başbakanlık nazaranvini bırakırken şöyleki demişti Ahmet Davutoğlu: ‘Cumhurbaşkanımızla son nefesime kadar vefa bağını sürdüreceğim. Hiç kimse benim ağzımdan, benim dilimden, benim zihnimden Cumhurbaşkanımız aleyhine tek bir kelam duymadı, duymayacak.’ E ne oldu? Daima bir arada görüyoruz ne olduğunu. Bu kadar büyük konuştuktan daha sonra insanın kendi kelamını bu derece iştahla yiyebilmiş olması… En yavaşça tabirle… Bir çizgi değişimi değilse nedir? Doğrudur. Gazetecilik hayatım boyunca epey çizgi değişimleri hayatışımdır. Ancak bu örneklerdeki çizgi değişimleri beni bile aşıyor!”

Yazının tamamını okumak için .