Aleyna Tilki: Ailemin can güvenliği yok!

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Aleyna Tilki: Ailemin can güvenliği yok! Geçtiğimiz aylarda konser verdiği sırada bir hayranın saatlerce meskeninin yakınlarında beklemesi daha sonrası polise giden Aleyna Tilki, takıntılı hayranın ceza almadığını söylemiş oldu. Tehdit bildirileri aldığını söyleyen Tilki, “Benim ve ailemin can güvenliği yok” sözünü kullandı.

Dün akşam dinleyicileriyle Kıbrıs’ta bir ortaya gelen Aleyna Tilki, konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tikli, “Konserimi izlemeye annem, babam ve kardeşim de geldi. şimdi her konsere daima birlikte gidiyoruz bugün olduğu üzere.” dedi. Annesi Havva Öztel’in sesinin hoş olduğunu belirten 21 yaşındaki müzikçi, “Bu ‘Anneler Günü’nde anımız olsun diye ortak düet üzere bir şey yapma planımız var.” sözlerini kullandı.

Son periyotta konserlerinde tercih ettiği sahne kostümleriyle dikkat çeken Gülşen’le ilgili de konuşan Aleyna Tilki, şunları söylemiş oldu:

* Sanat kimi vakit izahı olmayan bir şeydir. Biz ne yaptığımızın izahını yapmak zorunda değiliz. Sanatkarın kostümü, müziği ile içindeki bağdır kimse karışamaz, kimse buna hesap soramaz. Sanat izah edilemeyen tek şeydir o yüzden de buna sanat derler.

“TEHDİT BİLDİRİLERİ ALIYORUM”

Geçen ay kendisi konserdeyken meskenine gelip, saatlerce bekleyen takıntılı hayranın ceza almadığını yalnızca uzaklaştırma aldığını belirten Tilki şu sözleri kullandı:

* Elini kolunu sallayarak geziyor, benim ve ailemin can güvenliği yok! Kıbrıs’a gelirken bana toplumsal medyadan silah ve balta ile tehdit iletisi yollayan bireylerle ilgili de ceza almaları için müracaat yaptım. Hepsinin ceza alması için gerekeni yapıyor olacağım ve yetkililerden yardım istiyorum.

* Ortalarda espriye vuruyorum lakin fazlaca etkilendim bu durumdan. Hissimi saklamaya çalışıyorum. Tehdit altındayım daha doğrusu tek ben değil, bayanlar olarak tehdit altındayız. Bilhassa bayanların taciz edilebilmesi güya epey olağan şu anda. Bayan cinayeti, bayan tacizi haberlerini o kadar epeyce görüyoruz ki…

* Bayanları korumak, kollamak için teşvik ediniliyor. İstiyorum ki biri çıksın artık ‘Kadınlara bir şey yapılmayacak, epey sıkı yaptırımlar olacak!’ bu biçimde bir şey konuşsun, içimize su serpsin istiyorum. Başıma bu olaylar geldi. Kendimi sahipsiz hissettim. Beni, tüm bayanları sahiplenmek gerek. Lütfen biz bayanlara sahip çıkın!

“BEN ŞAHSEN UĞRAŞIRIM”

Aleyna Tilki, yaşananların akabinde geçtiğimiz haftalarda Tilki, meskenini değiştirmişti. Ailece bir travma yaşadıklarını belirten ve mevzuyla alakalı paylaşımda bulunan Tilki, “Bu beni rahatsız edenler; meskenim değişti! He ancak hesaplaşmak isteyen var ise direkt bana yazsın bu saatten daha sonra! esasen hür kalınıyor. Ben şahsen uğraşırım!” sözlerini kullanmıştı.