Ankara Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun” diyerek polisi dövdü, soruşturma açılmadı!

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Ankara Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin, Kahramankazan’da bulunan karakolda bir polis memuruna şiddet uyguladığı anların imgeleri ortaya çıktı. Şiddete maruz kalan polis memuru, V. hakkında şikayetçi oldu ancak savcı, ‘kovuşturmaya yer yok’ dedi. Öte yandan şiddete maruz kalan polis memuru, not bırakarak intihar teşebbüsünde bulundu.

HalkTV’den Hazar Dost’un haberine göre; Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Gimat Şehit Muhammed Uz Polis Merkezi Amirliği’nde misyonlu olan Muhammed Arslan, 26 Kasım 2020’de karakol kapısında nazaranvli olduğu sırada gelen sivil aracın arasındakilere kim olduklarını sordu.

Aracın ortasındaki Ankara Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V. ise Arslan’a ”Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Sen kimsin lan bana kimlik soruyorsun?” diye bağırdı ve cinsiyetçi birfazlaca küfür etti.

Polis memuru Muhammed Arslan, olayın akabinde hastaneye giderek darp raporu aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunan Muhammed Arslan ve avukatı, verdikleri dilekçede Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin hakaret, şiddet ve tehdit ettiğini belirtti. Tutanakta “Anlatılan olayda birfazlaca görgü şahidi de var” tabiri de yer aldı. Ama savcı “Olayın soruşturulmasına gerek yok” dedi.

Öte yandan 2 ay daha sonra, Arslan hakkında idari soruşturma açıldı. Soruşturma evrağına bakılırsa Arslan’ın, kıyafetinin pejmürde olduğu, kendinin ve vazifeli işçilerin güvenliğini zaafa uğratacak biçimde duyarsız nazaranv yaptığı, meslek etiği ve yola uygun biçimde uyarıldığında ise alt üst bağlantısına uygun olmayan biçimde hal ve davranışlar sergilediği argüman edildi.

Darp edilen polis memuru Muhammed Arslan, Gaziantep’in Nizip ilçesine sürgüne gönderildi.

İntihara kalkıştı

Yaşanan tüm sürecin akabinde Muhammed Arslan, emniyet müdür yardımcısından gördüğü mobbing ve şiddetin karşılıksız kalmasına dayanamadığını ve haksızlığa uğradığını belirttiği bir not bırakarak intihara kalkıştı. İntihar teşebbüsü daha sonrası hayatını kaybetmeyen Arslan’ın silahı alındı ve ruhsal tedavi görmesi gerektiği açıklandı.