Bekir Aksoy: Eşim benim de olduğum sahnede taciz edildi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Bekir Aksoy: Eşim benim de olduğum sahnede taciz edildi Oyuncu Bekir Aksoy’un eşi Nazife Aksoy’u 2019 yılında tiyatro oyunu esnasında taciz eden oyuncu Uğur Arda Aydın, 2,5 sene mahpus cezasına çarptırıldı. ‘2. Sayfa’ programında mevzuyla ilgili konuşan Bekir Aksoy, “Benim de olduğum sahnede taciz edildi. Hatta eşim taciz hadisesinden daha sonra İsimli Tıp’ta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Bunu yaşayan var ise susmasın” dedi.

‘2. Sayfa’ isimli magazin programının bugünkü konuğu oyuncu Bekir Aksoy oldu. Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay’a attığı bildirilerin ifşa olmasıyla ilgili konuşan Aksoy, eşi Nazife Aksoy’un 2019 yılında yaşadığı tacizi ve yargı sürecini anlattı.

Birebir oyunda rol aldığı eşinin perde ardında meslektaşı tarafınca taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy, yaşananları şöyleki anlattı:

“Tacizi yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadı. Yargı süreci devam etti. Tıpkı oyunda oynarken yaşandı bu süreç. O süreçte birtakım eksiklikler oldu. Kurumlar bu olayları kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar. Bu olaydan dolayı bir müfettiş araştırması yapıldı ve aksiyonun gerçekleşmiş olabileceğine dair raporlar hazırlandı. Taciz olayından daha sonra eşim isimli tıpta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Her seferinde tıpkı olayı yine yeniden biroldukça bireye anlattılar. Bu süreçte tacize uğrayan insanların yanında olmak lazım. aslına bakarsan beşerler onları yalnızlaştırıyor. Beşerler sesini çıkaramıyor.”

“EŞİM TACİZE UĞRADIKTAN daha sonra SAHNEYE ÇIKTI”

“Taciz olayı oyun oynanırken perde gerisinde oldu ve Nazife bu biçimde sahneye çıktı. Karşı tarafın şahitlerinin verdiği sözlerden gerçek ortaya çıkıyor. Olağanda oyunlarda bardağın kırılması bile rapor edilirken bu olay rapor edilmedi. ‘Kimse bana bir şey yapamaz’ mantığı artık kayboldu. Yapılan bir araştırmaya nazaran görsel sanatlarda çalışan bayanların yüzde 88’i taciz ve mobbingi hayatış. Sanık 2,5 sene ceza aldı. Birileri birebir şeyi yaşadıysa çıkıp konuşsun.”

NE OLMUŞTU?

Bekir Aksoy’un kendisini üzere oyuncu eşi Nazife Aksoy, 2,5 yıl evvel İstanbul Kent Tiyatroları’nda oyuncu olan Uğur Arda Aydın’ın tacizine uğradı. Aksoy, yaşadığı taciz hadisesinin akabinde Aydın’dan şikayetçi oldu. Davayı karara bağlayan mahkeme, Uğur Arda Aydın’a, Nazife Aksoy’a karşı “cinsel saldırı” hatasından 2 yıl 6 ay mahpus cezası verdi.