Boks Federasyonu Olağan Genel Heyeti, tahkim sonucuyla yapıldı

Gattuso

New member
161 delegenin katıldığı genel şurada 155 oy geçerli, 6 oy geçersiz çıktı. Bu sonuçla tek aday olarak seçime giren mevcut lider Eyüp Gözgeç tekrar lider seçildi.

Genel şura daha sonrasında delegelere yaptığı konuşmada teşekkür eden Lider Eyüp Gözgeç, “Çok pahalı arkadaşlarım nitekim dün yapamadığımız lakin bugün de icra ettiğimiz genel konseyimize Gençlik ve Spor Bakanlığımız tam takım katıldı. Onlara epey teşekkür ediyorum” dedi.

Eyüp Gözgeç, “Hocalarımız, antrenörlerimiz, hepsinin iştirakleriyle tertemiz saygın bir kongre gerçekleştirmiş olduk” diyerek kelamlarını şöyle tamamladı;

“Hepimiz kardeşiz, daima bir arada olacağız, boks sporuna elimizden geldiğince gücümüzün yettiği kadar dürüstçe hizmet etmeye çalışacağız. Sizlerin de bizlerin de maksadı bu. Buradan herkese şu iletisi veriyorum; ‘Gelin bir arada olalım, gelin kardeş olalım.’ Son olarak şunları söylemek istiyorum, sporda birlik olur, birliktelik olur, yarış olur, geçmişte yaşananların hepsini unuttuk, herkesi kardeş üzere kucaklayacağız. Hepinize hürmetler sunuyorum, teşekkür ediyorum”

Selçuk Aydın: Tek hatalı Spor Tahkim Kurulu’dur

Genel konseyin yapılması ile ilgili yazılı açıklamada bulunan ve genel konseye mahkeme sonucu aldıran lider adaylarından Selçuk Aydın, şu tabirleri kullandı:

“Yapılan genel heyet kanuna alışılmamış. Mahkemelerin sonucunı tanımayan bir anlayışa söyleyecek kelamı bir daha kanun verecektir. Salonda 161 delege olduğunu söylüyorlar. Çektirdiğimiz imajlarda 100 kişi yok. Bu kaçar göçer kongreye müsaade verenler Türk sporuna ihanet etmişlerdir. Spor Tahkim Heyeti’nin tartışılır hale gelmesinin tek hatalısı bir daha Spor Tahkim Kurulu’dur. Biz sonuna kadar haklı davamızı kanunlar çerçevesinde sürdüreceğiz”

Öte yandan dün mahkemenin vermiş olduğu karar sonucunda 9 Kasım saat 14.30’da duruşmalı olarak dava görülecek.