Burak Özçivit hakkında soruşturma

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Burak Özçivit hakkında soruşturma ‘Kuruluş Osman’ın başrol oyuncusu Burak Özçivit’in kendilerine hakaret ve küfür içerikli kelamlar dediğini öne süren set çalışanları, Özçivit hakkında cürüm duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında tabiri alınan Özçivit, “Set ortamının gerilimli olduğu doğrudur lakin ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır” dedi.

Beykoz Riva’da 8 Aralık 2020’de ‘Kuruluş Osman’ dizisinin çekimleri sırasında, dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in kendilerine küfür ve hakaret içeren kelamlar dediğini tez eden 4 set çalışanı, Özçivit hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

“TEK TEK GÖZLERİMİZİN İÇİNE BAKARAK…”

Müştekilerden A.Ö., dizi setinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyerek, “Olay günü çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ortasında bulunduğu çadırdan çıkarak set bakılırsavlilerinin olduğu yere yanlışsız, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. daha sonra seti terk etti. Çabucak geri döndü ve birebir küfürleri tekrar söylemiş oldu. Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyar duymaz şok girdi ve kimse ağzını açıp tek bir söz bile söylemedi. Şüphelinin daha öncesinden de farklı şahıslara bu kadar ağır olmasa da benzeri hareketleri olmuştur” diyerek oyuncudan şikayetçi olduğunu söylemiş oldu.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca Burak Özçivit hakkında, ‘birden çok bireye yönelik alenen hakaret’ cürmünden soruşturma başlatıldı.

ÖZÇİVİT’İN TABİRİ ALINDI!

Soruşturma kapsamında tabiri alınan Burak Özçivit, “Müşteki olarak ismi geçen şahısları oynamış olduğum dizi olan ‘Kuruluş Osman’ınn set grubu nazaranvlileri olmasından ötürü tanırım. Tez ettikleri üzere kendilerine katiyetle hakaret etmedim. Set ortamının gerilimli olduğu doğrudur. Fakat ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Çıkması da mümkün değildir. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir” dedi.

“İSMİMİ OLAYA DAHİL EDİYORLAR”

Müştekiler ile üretimci firma içinde birtakım uyuşmazlıklar olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, “Bu bireyler, ihtilafların tahlili için benim ismimi bu olaya dahil ederek üretimci firmayı sıkıntı durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır. Şirketle uyuşmazlıkları olan tarafın maksadı, benim üzerimden olduğunu sav ettikleri alacaklarını almaktır. ötürüsıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir” sözlerini kullandı.

Savcılık, cürmün ‘uzlaşma’ kapsamındaki cürümlerden olması niçiniyle belgeyi Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi. (DHA)