Cüneyt Çakır’a özel veda: Tarihi jübile

Gattuso

New member
Uzun yıllar Türkiye’yi memleketler arası alanda temsil eden FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, A Ulusal Futbol Ekibi’nin Çekya ile oynayacağı maçta jübile yaptı.

28 yıldır nazaranv yaptığı hakemliği bırakıp TFF’de eğitimci olan Cüneyt Çakır, Çekya maçının birinci 5 dakikasında misyon yaptıktan daha sonra düdüğünü William Collum‘a bıraktı.

İki grubun oyuncularından veda

Hürriyet’te yer alan habere bakılırsa; iki grubun oyuncuları da Cüneyt Çakır’a veda ederken tribünler ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ tezahüratları yaptı.

Cüneyt Çakır, Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda tribünleri gezerken taraftarlarla fotoğraf çektirdi.

‘Hakemin işi alanda konuşmak’

Geçtiğimiz gün hakemlik mesleği hakkında açıklamalarda bulunan Cüneyt Çakır, şu sözleri kullanmıştı:

UEFA’da hakemlerin kategorileri vardı. Dört hakem kategorisinden biz en altta başlarken; İngilizler, Almanlar, İtalyanlar vs. ikinci kategoriden başlardı. Ben onları yakalamak için daima iki kat fazla çalıştım. Hakemler epey konuşmaz, futbolun ana ögesi futbolculardır. Hakemin işi alanda konuşmak, yani adaleti sağlamaktır. Bir derbi maçı yönetmek, sizi UEFA’da ve FIFA’da yöneteceğiniz şiddetli maçlara hazırlıyor. Zira buradaki maçların zorluk düzeyi epey fazla. Ben bunun avantajını kullandım.

‘Kariyerimin bittiğini söylüyorlardı’

Benim için en kıymetli maç Barcelona-Juventus maçıydı. Şampiyonlar Ligi finali.. Ciğerlerimden yaşadığım bir hastalık sebebiyle hakemlik mesleğinin bittiğini söylüyorlardı. O hastalıktan 6 ay daha sonra Şampiyonlar Ligi finali yönettim.