Elçin Sangu’ya mankemeden şok karar! 3 buçuk milyon TL’yi faiziyle ödeyecek

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Elçin Sangu’ya mankemeden şok karar! 3 buçuk milyon TL’yi faiziyle ödeyecek Oyuncu Elçin Sangu’nun, eski menajeri Başay Okay ile içindeki mukaveleyi haksız yere feshettiği teziyle açılan davada karar çıktı. Sangu’nun da katıldığı davada mahkeme, oyuncunun eski menajerine 100 bin dolar ve 2 milyon 378 bin TL faiziyle ödemesine karar verdi.

Menajer Başay Okay, oyuncu Elçin Sangu’nun mukaveleyi feshettiğini sav ederek İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açmıştı.

Başay Okay mahkemeye sunduğu dilekçesinde, inanç bağlantısına dayalı, abla şefkatiyle Elçin Sangu’ya yaklaştığını belirterek, “2012 yılında sadakate dayalı bir sanatçı mukavelesi yaptık. Elçin Sangu’ya iş bulabilmek için ilişkilerimi kullandım. Sangu’nun imzaladığı tüm iş kontratlarına kefil oldum. Elçin Sangu’ya oyunculuk ve kamera önü oyunculuğu eğitimi verdim, onu prova ve çekimler için hazırladım. Elçin Sangu’ya bir abla üzere kol kanat gerip, kendime gelen teklifleri de Elçin Sangu’yla ilgilenebilmek için kabul etmedim” tabirlerine yer verdi.

DAVA AÇTI

Dilekçesinde Elçin Sangu’nun, Gaye Sökmen Ajansı’yla görüştükten daha sonra 31 Aralık 2015 tarihinde Başay Okay’a ihtarname çektiği ve ‘Ajans-Sanatçı Mukavelesi’ni tek taraflı ve haksız olarak feshettiği belirttildi. Bu durum üzerine menajer Başay Okay, Elçin Sangu’nun hem kontrata birebir vakitte ahde vefa prensibine ters davrandığını ileri sürerek, 100 bin dolarlık cezai koşul fiyatı ve bunun yanı sıra yoksun bırakılan çıkar hissesinin hesaplanması için dava açtı.

ELÇİN SANGU DURUŞMAYA KATILDI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen davaya Elçin Sangu ve taraf vekilleri iştirak sağladı. Başay Okay’ın avukatı davanın kabulünü talep etti. Elçin Sangu’nun avukatı davanın reddine talep etti.

“BİZ AĞLAYARAK AYRILDIK”

Duruşmada beyanda bulunan ünlü oyuncu Sangu, “Ben kendim ayrılmak istemedim. Kendisi beni yanına çağırarak ‘Ben sana yetemiyorum’ dedi ve ayrılmak istedi. Biz ağlayarak ayrıldık. Belgede buna ait bana attığı bir bildiri bulunuyor. Bu istikamette şahit beyanı var. Kendisi sonraki günü mail atarak “100 bin TL verirsen epey düzgün olur maddi durumum âlâ değil” dedi. Beni menajer Gaye Sökmen’e eliyle götüren kendisidir. Anlaştığım firmalarla yazışma haricinde hiçbir ilgisi yoktur. Yaptığı süreçler bağlayıcı değildir. Tüm olaylar sonunda mahkemelik haline geldik“ dedi.

MİLYONLUK DAVA BİTTİ

Mahkeme, sonucunı deklare etti. Ünlü oyuncu Elçin Sangu’nun eski menajeri Başay Okay’a cezai kaide bedeli olarak 100 bin Dolar ve yarar kaybı için 2 milyon 378 bin TL’yi dava tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödenmesine karar verdi. Davayı kaybeden Elçin Sangu duruşma daha sonrasında “Süreç devam ediyor. Karara itiraz edeceğim” diyerek adliyeden ayrıldı.