Fatih Altaylı: yılların Emekçi Bayramı’na, Bayan Günü yürüyüşüne pandemi şartları niçiniyle müsaade yok fakat aşı tersi mitinge müsaade var!

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, İstanbul Valiliği’nin Koronavirüs aşısına karşı düzenlenecek olan mitinge müsaade vermesine reaksiyon gösterirken, “senelerın Emekçi Bayramı’na, Bayan Günü yürüyüşüne pandemi şartları niçiniyle müsaade yok lakin aşı aksisi mitinge müsaade var” dedi.

Ataylı “Bu müsaade Bakan’la dalga geçmektir” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Türkiye genelinde tespit edilen Covid-19 olay sayısı 24 bin. Üstelik epeyce daha bulaşıcı olduğu söylenilen Mu varyantına bir gün evvel Bakan Koca dikkat çekmiş.

Birebir gün İstanbul Valiliği, Maltepe’de yapılacak ‘aşı aykırısı mitinge’ müsaade verdi. Sabah akşam devletin sıhhat alanındaki en üst otoritesi olan Bakan çıkıp ‘Aşı olun diğer türlü uğraş edemeyiz’ diyor.

Devlet tüm imkanlarını seferber etmiş, milyarlar harcamış aşı bulmuş getiriyor. Cumhurbaşkanı keza aşı oluyor, aşı olduğunu yayınlatıyor, üçüncü dozu olduğunu açıklayan birinci kişi oluyor ve herkese aşı olun daveti yapıyor.

Televizyonlarda devletin onayı ve buyruğu ile herkesi aşı olmaya davet eden kamu spotları yayınlanıyor. Ve ülkenin en büyük kentinin valiliği, bir vali yardımcısının becerisi ile Aşı Aksisi Mitinge müsaade veriyor. tıpkı vakitte salgının bir daha patlama yapmaya hazırlandığı, aşısızlara karşı türlü tedbirin alındığı ve fazlasının gündemde olduğu bir periyotta.

Kimse bana bu müsaadenin demokrasi, fikir özgürlüğü, zart zurt olarak verildiğini anlatmaya kalkmasın. yılların Emekçi Bayramı’na pandemi mazeretiyle müsaade yok. Bayan Günü yürüyüşüne pandemi şartları niçiniyle müsaade yok. Lakin aşı zıddı mitinge müsaade var. Bana hiç kimse bunu anlatamaz, açıklayamaz.

Burada ya devlet bizimle alay etmektedir. Ya da bu müsaadesi veren her kimse devletle ve devletin sıhhat siyasetini yöneten Bakan’la. Uygun seçeneği siz belirleyebilirsiniz. Benim ricam ise PCR olumlu olanların bu mitinge kesinlikle katılmalarıdır.”