Fatih Terim Feghouli ve Kerem Aktürkoğlu hakkında konuştu

Gattuso

New member
UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Çeşidi rövanş maçında Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı İskoç takımı St. Johnstone’u 4-2’lik skorla mağlup ederek cins atladı.

Terim, maç kararıyla ilgili “Turu geçmek için bizim değerliydi. Oyunu domine ederek geçmek daha bir zevk verdi. Tipi geçmek moral açısından da değerliydi. Bizim oyuncularımıza moral verecektir. Oyuncularımı tebrik ediyorum. bu biçimde bir morale gereksinimimiz vardı” dedi.

‘Feghouli ile konuşmamız gerekiyormuş’

Daha evvel ayrılması istikametinde karar alınan Cezayirli futbolcu Sofiane Feghouli hakkında sorulan soruya Terim “birlikte şampiyon yaşadığımız bir oyuncu lakin açıkçası oyuncularımız gitse de kalsa da biz gereksinimimiz olan oyuncu ile oynamaya devam ediyoruz. Feghouli’yi bugün iki değişik durumda oynattım. Feghouli ile birlikte biraz konuşmamız gerekiyormuş demek ki. birliktece bir sohbetimiz oldu. Uzun vakittir olması gereken bir şeydi. Daha yeterli olması için uğraşacağız. Bugün uygun oynadı. Feghouli’yi kazanabilirsek kazanacağız fakat oynarken de değişiklikler olabilir. Galatasaray kadrosunda her an her şey olabilir. Futbol dinamik bir oyun. Ne kadar hayli oyuncudan faydalanabilirsek bunu yüksek düzeyde tutmaya çalışıyorum. Deplasmanlar olacak. Çarşamba pazarlar, pazartesiler olacak. Her oyuncuya muhtaçlığımız olacak. İstediğimiz Feghouli olursa bu biçimde olursa sevinirim de. Birtakım arkadaşlarımızın performansından memnumum. Kimilerinin daha üste çıkması lazım” dedi.

‘Kerem epey daha fazla fark yaratabilir’

Bir gol ve bir asistlik performansıyla dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu hakkında görüşleri merak edilen Terim “Kerem ile ilgili gerek teknik olarak gerek atletizm olarak performans hocalarımızla programımız var. Özel çalışmaları da var. Dinliyor o da. O değerli. İkinci yarı ile birinci yarı baya farklı. İkinci yarı daha aktifti. bu biçimde bir Kerem bizi epeyce sevindiriyor. Yanlışı olacak. Ben ona güveniyorum. Her geçen gün rakip için tehlikeli hal oluyor. Seviyoruz onu. Daima birlikte onu da kolluyoruz öteki genç oyuncularımız üzere. Daha da düzgün olacak. Bilhassa pas oyunu âlâ oynayabilen Kerem hayli daha fazla fark yapabilir” dedi.