Fatih Terim: Galatasaray’da ben buna alışkın değilim

Gattuso

New member
Harika Lig’in 20. haftasında Galatasaray, konutunda Giresunspor’a 1-0 mağlup oldu. Müsabaka daha sonrası sarı-kırmızılıların teknik yöneticisi Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

İşte Fatih Terim’in açıklamaları:

Güzel değil, beklemediğim bir şeydi. O kadar alıştık ki kaleye gelen birinci topta gol yemeye. Birinci golü yedikten daha sonra kırıldık, onun altından kalkamadık. birlikteliğe az da olsa yaklaştık. Lakin bugün yeterli değildik, berbat oynadık. Üzgünüz. Ben Galatasaray’da buna alışkın değilim, Galatasaray hiç alışık değil. Çok bariz, sıradan golleri atamıyoruz, golcü dediğimiz oyuncularımız yoklar.

Gençlerin olduğu yerde inişleri kabul edebiliriz lakin inmeye devam ediyoruz. Bariz, sıradan golleri atamamaya devam ediyoruz. Sonuç ne olursa Galatasaray bir biçimde kazanmalı, altıpasta o topu kaleye atabilmeli.

Bunları yaşayacağımızı bilerek bu savaşa girdik, bu projeyi savunuyoruz.

Yansıyı duyar duymaz dışarı çıktım ve oyuncuları tek tek içeri aldım. Kimse bunu hak etmiyor, herkes âlâ şeyler olsun diye uğraşıyor. Ben onların makûs vakitte yanlarındayım, yeterli vakitte sahne onların olmalı. Çok üzüldüklerini biliyorum.

Evvelce gelip soyunma odasında ağlardık. Benim oynadığım periyotlarda. Maçtan daha sonra ağlamaktansa, maçtan evvel düşünerek devam edin derim daima oyuncularıma. Ağlamak, ağlamamak sizin elinizde. O yüzden düşünecekler.

Futbolcularım tabi ki makûs kelamları hak etmiyorlar. Bizi bir daha üst yanlışsız çıkaracak bir daha onlar. Taraftar kızabilir, ancak kırıcı olmamalı. Onlar da tabi alışkın değiller.