Fatma Girik’in yeğeni: Güzelleşip Bodrum’a dönmek istiyordu…

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Fatma Girik’in yeğeni: Güzelleşip Bodrum’a dönmek istiyordu… Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik (79) tedavi gördüğü hastanede hayatını yitirdi. Hastanede çıkışında konuşan Fatma Girik’in yeğeni Ahu Turanlı, “İyileşip Bodrum’a dönmek istiyordu” dedi.

Bodrum’da yaşayan ve altı ay evvel tedavi için İstanbul’a giden Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanenin ağır bakım ünitesinde hayatını yitirdi.

Girik’in mevt niçiniyle ilgili hastaniçin yapılan açıklamada “Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen oldukçalu organ yetmezliği kararı ömrünü kaybetti” denildi.

“NE OLDU HİÇBİR FİKRİM YOK”

Girik’in vefatı daha sonrası hastane çıkışında konuşan yeğeni Ahu Turanlı, “Çok üzgünüz. Ben annemi kaybettim fakat Türkiye büyük bir pahasını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. 6 aydır esasen teneffüs zahmeti vardı. Maalesef işte bugün saat 06.00 sıralarında vefat etti. 2 haftadır burada yatıyordu. Son 2-3 gün ağır bakıma aldılar. Her gün geliyordum, ağır bakıma girdiği günün sabahında da gelmiştim. daha sonrasında ağır bakımda olduğu için içeriye giremedim. Bir enfeksiyona yakalandığını söylemiş olduler. Buraya teneffüs sorunuyla geldik ancak ne oldu hiç bir fikrim yok. Teneffüs yetersiz olduğu için konuşmada kuvvetlik çekiyordu. Teneffüsle alakalı bir sorunu vardı öbür da bir sorunu yoktu. O benim annemdi ortamızda olağan konuşmalarımız oldu. Güzelleşip Bodrum’a dönmek istiyordu, maalesef artık cenazesini götüreceğim. Bodrum’u fazlaca seviyordu” dedi.

CENAZE MERASİMİNİN AYRINTILARI BELİRLİ OLDU

Öte yandan Fatma Girik için yarın saat 10.00’da Cemal Reşit Rey’de merasim düzenlenecek. Akabinde öğlen namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. çabucak sonrasında Bodrum’da toprağa verilecek. (İHA)