Futbol tarihinin en büyük sahtekarı: Topa ayağını değdirmeden 6 ekibe transfer oldu

Gattuso

New member
Carlos Kaiser, 2 Nisan 1963’te futbolun beşiği Brezilya’da doğdu. Ailesinin de isteği üzerine küçük yaşta futbola başlayan Kaiser, 10 yaşındayken bir yetenek avcısı tarafınca keşfedildi.

Fakat Botafogo kulübünün alt yapısında futbol ömrüne başlayan Kaiser, futbolcu olmayı değil, futbolculuğun getirdiği avantajları istiyordu.

Kaiser’in annesi ve babası o küçük yaştayken vefat etti. Botafoga’da 6 yıl kaldıktan daha sonra birinci transferini Meksika’nın Puebla ekibine yaptı. Transfer olduğu birinci senelerda kondisyonuyla dikkat çeken Kaiser, hazırlık maçlarında forma giydi, hatta gol bile attı.

Antremanda şut çekerken sakatlandığını söylemiş oldu

Puebla’da oynadığı sırada antremanda şut çekerken sakatlandığını söyleyen Kaiser bir süre futbol oynayamayacağını kulübüne belirtti. çabucak sonrasında Meksika’ya adapte olamadığı için eski grubu Botafogo’ya geri döndü.

‘Annem öldü’ diyerek antremanı bıraktı

Ancak futbol oynamamayı başına koyan Kaiser, sakatlık haricinde öteki formüller düşündü. Kaiser; ‘’anneannem öldü’’ diyerek maçlara ve antremana bir süre daha çıkmadı.

Soyunma odasında oyuncak telefonlarla kandırdım

Kaiser’in tek istediği şey lüks ömrü ve ortamı devam ettirebilmekti.

Sıkı bir palavra ağı ördü

Rio De Janerio gece hayatına da süratli bir giriş yapan Kaiser, kuvvetli dostluklar kazanarak yerini sağlamlaştırır. Buna profesyonel futbolcular ve spor gazetecileri de dahildir. Gazetecilere, futbolculara ve kulüp sahiplerine farklı ayrı palavralar söyleyerek inanılmaz bir palavra ağı oluşturan Kaiser o kadar profesyonel ki, kulübe onu kimin tavsiye ettirdiğini bile unutturabiliyordu.

Düzmece kıssalardan meslek

Menajerler hakkında yeterli kelamlar söylerken, gazeteciler de mesleği hakkında uydurma öyküler yaratmaya başlar. Kulüpler bu kıssalara inanır ve oyuncuya kısa periyodik kontratlar teklif ederler. Kontratları aldıktan daha sonra Kaiser, maç kondisyonunun düşük olduğunu sav eder ve yalnızca fitness antremanlarına katılır.

Fransa’da yıldızlar üzere karşılandı

Kaiser etrafındaki herkesi yeterli bir futbolcu olduğuna inandırmayı başarır. Onun için artık Avrupa’ya açılma vakti gelmiştir. Brezilya’da kulübünün önerdiği uzatma teklifini kabul etmez ve Fransa 2. Ligi’nde Gazalec ekibine transfer olur. Fransa’ya birinci geldiğinde yıldızlar üzere karşılanır, kendisine imza merasimi düzenlenir. Merasimde kulüp liderinin eşine bir demet çiçek vererek takdir alır ve bu hareketi yardımıyla de kulüpte sekiz yıl daha kalmayı başarır.

“Sadece eğlenmek istedim”

24 yıllık mesleğinde neredeyse ayağına top değmeden 6 ekibe transfer olan Carlos Kaiser toplam 61 maça çıkıp yalnızca 6 gol atmıştır. Kendisi de bu durum hakkında. ‘’Oynamadım, Sahiden hiç oynamadım. Zira oynamak istemedim. Yalnızca eğlenmek istedim’’ demiştir.