Galatasaray’da Mustafa Cengiz idaresinin 2020 yılı faaliyetleri ibra edildi

Gattuso

New member
Sarı-kırmızılı kulübün koronavirüs salgını niçiniyle yapılamayan 2020 yılı olağan genel şura toplantısı, Lütfi Kırdar Memleketler arası Kongre ve Stant Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında yalnızca kulüp üyelerinin iştirakiyle yapılan toplantıya, basın mensupları ve konuklar alınmadı.

Metin Sinan Aslan başkanlığında gerçekleştirilen genel heyette, 2020 yılı faaliyet ve kontrol raporları periyodun idare konseyi tarafınca sunulduktan daha sonra görüşmelere geçildi.

Görüşmelerin akabinde kapalı yordamla ibra oylamasına geçildi. Üyeler, kurulan dört sandıkta mali ve idari ibra için başka ayrı oy kullandı.

Genel heyette mali ibra için 642 oy kullanıldı. Bu oylamada 391 üye ibra, 241 üye de ibrasızlık istikametinde oy verdi. 10 üye de çekimser oy kullandı.

İdari açıdan ise 645 üye sandığa gitti. Bu üyelerden 343’ü ibra, 298’i de ibrasızlık tarafında oy kullanırken, 3 üye çekimser kaldı, bir oy da iptal edildi.

bu biçimdece Mustafa Cengiz idaresinin 2020 yılı faaliyetleri, genel şurada hem mali birebir vakitte idari olarak aklandı.

Kontrol şurası da ibra edildi

Sarı-kırmızılı kulübün kongresinde, kontrol şurasının 2020 yılı faaliyetleri de ibra edildi.

görüşmede yapılan açık oylamada 127 üye kontrol heyetinin ibrası istikametinde oy kullanırken, 90 üye ise zıddı istikamette oy verdi.

Okan Böke teşekkür etti

Galatasaray Kulübünde periyodun idare şurası üyesi Okan Böke, ibra daha sonrası yaptığı konuşmada, üyelere teşekkür etti.

“Galatasaray tarihinde birinci kere bu biçimde bir şey ile karşı karşıya kaldık. İki gün üst üste ibra olayı oldu. Sonsuz teşekkür ediyorum. Biz 2020 yılındaki idari ibradan, 2019 yılındaki idari ibrasızlıktan üstümüze düşen dersleri alacağımıza, ortasında bulunduğum idare ismine kelam veriyorum. Burak Elmas lidere da önümüzdeki 3 sene için muvaffakiyetler diliyorum.”