Giovanni Guidetti: Bundan daha sonra âlâ bir taraftarım

Gattuso

New member
İtalyan başantrenör, toplumsal medya hesabından yayımladığı iletide, “Türkiye bana sahip olduğum en kıymetli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, kızım bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha ortasında bir meslek, saha haricinde hayli keyifli bir hayat armağan etti. Her gün ‘Bu hoş ülkeye neler verebilirim?’ diye düşündüm” sözlerini kullandı.

A Ulusal Voleybol Kadrosu’nda 2017 yılında bakılırsave başladığını hatırlatan Giovanni Guidetti, şunları kaydetti:

“3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Miletler Ligi’nde üç kere madalya kürsüsüne çıktık. Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Daima birlikte yaptık bunu. Daima bir arada Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu ülkenin bana yaşattığı her hoş duyguya saha ortasında en uygununu yapmaya çalışarak karşılık vermek istedim. Beş yıllık müddet boyunca bir arada ter döktüğümüz tüm atletlere, ulusal gruba emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonunun kıymetli yöneticilerine, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve ismini unuttuğum herkese epey teşekkür ediyorum. Bundan daha sonra Filenin Sultanları’nı yeterli bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkenin kuvvetli bayanlarının her vakit en düzgününü yapacağını biliyorum. Hepinize fazlaca teşekkür ederim.”