Hakan Keleş: Bu gece rahat bir uyku uyuyacağız

Gattuso

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 35. haftasında GZT Giresunspor, meskeninde Adana Demirspor’u 2-0 mağlup etti. Maçın akabinde değerlendirmelerde bulunan GZT Giresunspor Teknik Yöneticisi Hakan Keleş, “Maç öncesi kazanmak istiyorduk. Kazandık ve bugün 3 puan hayli kıymetliydi. Zira ligde kalmayı garantileyecektik. Oyuna âlâ başladık ve golü bulduk. Goller de bulabilirdik. Birinci yarı farkı daha fazlaca açabilirdik. 2-0 bulduktan daha sonra skoru müdafaanın psikolojiyle kasvetler çektik lakin sonuçta taraftarımızın önünde hoş bir galibiyet ikram ettiğimizi düşünüyorum. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir biçimde düzgün oynadılar. Dayanılmaz bir fedakârlık vardı. Eksik oynamamıza karşın, ezalar çekmemize karşın dönem başı koyduğumuz maksadımıza ulaşmış olduk. Memnunuz. Mahcup olmadığımız için ve Giresun halkına mahcup olmadığımız için memnunuz. Kelamlar vermiştik. Ligde kalacağız diye. Onları da keyifli ettiğimizi düşünüyoruz. Alt ligden çıkıp biraz sorunlara karşın ligde kalmak bizim için güzel oldu. İnşallah daha hoş adımlarla ileriye dönük çalışmalar yapacağız. İnşallah bunda da başarılı oluruz. Olağan lig bitmedi. 3 tane maç daha var. Artık de onlara hazırlanacağız. Bayram öncesi taraftarımıza armağan olmuş oldu. Adana Demirspor da düzgün uğraş etti. Onları da tebrik ediyorum. Avrupa yolunda muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Muhteşem Lig’de kalmayı garantilediklerini belirten Keleş, üzerinden büyük bir yük kalktığını söylemiş oldu.

“Zorlukları dışarıya fazla yansıtmamaya çalıştık”

Keleş, “Şimdi memnunluğu yaşayalım. Zorlukları dışarıya fazla yansıtmamaya çalıştık. Bir kadrodan 6 yabancının gitmesi kolay değil. Fakat içeride karakterli oyuncular vardı ve sahip çıktılar. Verdiğimiz bakılırsavi yerine getirdiler. Fevkalade disiplin içerisinde oynadılar. Karagümrük maçında da bitirebilirdik fakat 1-0’dan daha sonra gevşemenin verdiği şeyle kaybettik. Ancak içeride seyircimizin önünde galip gelmek bizi keyifli etti. Çok ıstıraplar çektik lakin inşallah bayramla birlikte barışlar sağlanır. İnşallah bayramda küs kalınmaz. İnşallah sıkıntılarımızı çözeriz. Omuzlarımızda inanılmaz bir yük vardı. Liderimizle birlikte hayli rahatladık. Kolay değil. Çok zorluklar aştık. İnşallah bu gece rahat bir uyku uyuyacağız” halinde konuştu.