Halk TV muharriri Saymaz: Isparta Belediyesi, “CHP’lilerden yardım aldı” dedirtmemek için Ispartalıları mağdur etti, felakette bile partizanlık yaptıl

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Halk TV müellifi İsmail Saymaz, kar yağışının akabinde elektrik kesintilerinin yaşandığı Isparta’ya ait olarak, “Isparta Belediyesi, ‘CHP’lilerden yardım aldı’ dedirtmemek için Ispartalıları mağdur etti, felakette bile partizanlık yaptılar” yorumunu yaptı.

Saymaz yazısında, “Isparta Belediyesi, yardıma gereksinimi varken, en yakın iki komşusu olan CHP’li Burdur ve Antalya büyükşehir belediyelerinin tekliflerini geri çevirdi. halbuki Burdur, Isparta’ya 30, Antalya ise 126 kilometre uzaklıkta. Birincisi yarım saat, oburu 1.5 saat uzaklıkta. Buna rağmen AK Partili Afyon, Denizli ve Konya büyükşehir belediyelerinden yardım alındı. Afyon 165, Denizli 167 ve Konya 240 kilometre uzaklıkta…” sözünü kullandı.

Saymaz şunları kaydetti:

“Dün Burdur Belediye Lideri Ali Orkun Ercengiz’i aradım.

Şunları söylemiş oldu:

“Ben cuma günü lideri aradım. Yardıma gereksinimi olup olmadığını sordum. Teşekkür etti. ‘Karayollarından ve öbür kurumlardan araç desteği yapıldı. Yollarımız açık. Düşünce yok. Yalnızca güç çizgilerinde ıstırap devam ediyor’ dedi. Lakin biz orta yollarda vatandaşın eza yaşadığına dair bilgiler alıyoruz. Talep edilirse araçlarımızı Ispartamızın hizmetine göndeririz. Koşu arasındayız. Bizim başımıza iş gelse evvel Isparta’nın koşup geleceğini düşünürüz.”

Lakin Isparta Belediyesi’nin düşünmediğini AFAD akıl etti.

Süt makinelerinin çalıştırılması için Ercengiz’den jeneratör istendi.

Burdur, derhal gönderildi.

daha sonra Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ile konuştum. “Aradım. ‘İhtiyacınız var mı?’ dedim. ‘Yok’ dediler” diye konuştu.

Böcek’in gönderdiği aşevi TIR’ı “İhtiyaç yok” diye geri gönderilmek istendi.

CHP’lilerin itirazları üzerine kabul edildi.

Isparta Belediyesi, “CHP’lilerden yardım aldı” dedirtmemek için Ispartalıları mağdur etti.”