İki asistan hekimi odada rehin alıp, birisini darbeden seyyar satıcı, isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde iki asistan hekimi odada rehin alıp, birisini darbeden seyyar satıcı, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza hakimliği tarafınca isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Çocuk Pediatri Servisi’nde bir hasta yakınının kartını alan Uğur Çalışkan, hastaneye girip ikinci kata çıktı. Çalışkan, çocuk pediatri servisinde çocuk sıhhati ve hastalıkları asistan tabipleri Begüm Yağmur Bakkalcı ve Osman Gazi Sağlam‘ın bulunduğu hekim odasına girdi. Çalışkan, tabiplere parfüm satmaya çalışınca Bakkalcı ve Sağlam servisi terk etmesini istedi.

Bunun üzerine Çalışkan, odanın kapısını içeriden kilitleyerek odanın anahtarını cebine attı. Hekimler beyaz kod vermek üzere telefona yöneldiği sırada Çalışkan elindeki çantayı bırakarak küfür etmeye başladı ve tabipleri vefatla tehdit etti.

Tabip Sağlam kapıyı kilitleyen Çalışkan’a hastasına müdahale etmesi gerektiğini söyleyerek kapıyı açmasını istedi lakin ikna edemedi. tartışmanın akabinde Çalışkan, tabip Sağlam’a saldırdı. Çıkan arbede sırasında tabip Sağlam sol kolundan yaralandı.

Bu sırada servisteki öteki bakılırsavliler, özel güvenlik gruplarını çağırarak polise haber verdi. Servise gelen özel güvenlik bakılırsavlileri kapıyı açmaya çalıştığı sırada kendisine saldıran Çalışkan’ın cebinden anahtarı almayı başaran hekim Sağlam, kapıyı açtı. Çalışkan, özel güvenlik vazifelileri tarafınca etkisiz hale getirilip, polise teslim edildi.

hadiseden daha sonra iki tabip Çalışkan hakkında polise şikayetçi oldu. sol kolunda çatlak olduğu belirtilen tabip Sağlam tabirinde şunları söylemiş oldu:

“Bıçak olduğunu düşündüm”

“Üç sefer dışarı çıkmasını rica ettim. Kan şekeri düşen hastam vardı. Parfüm almayacağımı, hastamın durumunun makus olduğunu bir an evvel yanına gitmem gerektiğini söylemiş oldum. Bizi bırakmadı. sonrasındasında hastanın kan şekerinin 400’e çıktığını öğrendim. Hastanın tedavisini vaktinde yapamadık. Buna fazlaca üzüldüm. Güvenliği aramamızı engelledi. Avazı çıktığı kadar bağırıyordu. Dışarıdan arkadaşlar sesi duyup aramışlar. Üzerimize yürüdü. Ağza alınmayacak küfürler etti. Açıkça ‘seni öldüreceğim, seni yaşatmayacağım’ diye tehdit etti. Bana saldırdı. Arbede yaşandığı sırada çantasından bir şeyler çıkarmaya çalıştığını gördüm. Bıçak olduğunu düşündüm.”

“Üzerime hakikat yürüdü, yaptığının kabahat olduğunu söylemiş oldum, aldırış etmedi”

Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Asistan Tabip Begüm Yağmur Bakkalcı ise sözünde, “Yataklı servis kısmında çalışırken yanıma geldi. ‘Beni size yönlendirdiler’ dedi. Hasta yakını olup olmadığını sordum, kendini söz edemeyince hayli fazla konuşmadan yanından ayrıldım. daha sonra tabip odasına girdi. Parfüm sattığını söylemiş oldu. Bunun üzerine servisten çıkmasını söylemiş oldum. Hekim odasının kapısını kapatarak anahtarı cebine koydu. Üzerime yanlışsız yürüdü. Yaptığının cürüm olduğunu söylemiş oldum, aldırış etmedi. daha sonra Osman Gazi Sağlam’ın üzerine yürüdü. Arbede yaşandı. Bu sırada şahıs ‘buradan sağ salim çıkamazsınız’ diye tehdit etti. Kapı açıldığında güvenlik müdahale etti” tabirlerini kullandı.

Polis tarafınca gözaltına alınan Uğur Çalışkan, polisteki süreçlerinin akabinde isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.