İmamoğlu: Askıda Fatura dayanışması çığ üzere büyüdü; takviye 64 milyon TL’ye ulaştı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, ‘Askıda Fatura’ kampanyasının detaylarını paylaştı. Buna göre muhtaçlık sahibi ailelere toplamda 64 milyon 3 bin 6 TL’lik yardımda bulunuldu.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, büyükşehir belediyesinin başlatmış olduğu ‘Askıda Fatura, Aile Paketi Dayanağı, Anne-Bebek Takviye Paketi, Eğitim Takviye Paketi’ kampanyalarının detaylarını paylaştı. İmamoğlu’nun; “Paylaşalım, çoğalalım… Askıda Fatura dayanışması çığ üzere büyüdü. Takviye 64 milyon TL’ye ulaştı. Bir fatura ödeyerek, bir takviye paketi alarak siz de bu dayanışmaya katılabilirsiniz; www.askidafatura.ibb.gov.tr ” notuyla paylaştığı kampanya ile ilgili verilen bilgiler şöyleki:

‘Askıda Fatura ‘için 44 milyon 985 bin 956 TL, ‘Aile Paketi Desteği’ için 8 milyon 453 bin 250 TL, ‘Anne-Bebek Dayanak Paketi’ için 6 milyon 80 bin 50 TL, ‘Eğitim Dayanak Paketi’ için 4 milyon 484 bin 500 TL olmak üzere muhtaçlık sahiplerine toplamda 64 milyon 3 bin 6 TL ödendi.

“Dünyada eşi gibisi görülmemiş bir dayanışma hareketi olarak tarihe geçti”

Kampanya ayrıntılarının yer aldığı web sitesinde İBB Lideri İmamoğlu’nun şu iletisine yer verildi:

“Sevgili hayırsever; ‘Askıda Fatura’ ismiyle başlayan yardımlaşma kampanyamız dünyada eşi gibisi görülmemiş bir dayanışma hareketi olarak tarihe geçti. Bu, sizlerin yardımıyla oldu. Milletimizin yardımseverliğini ve kardeşliğini tüm dünyaya gösterirken, gereksinim sahibi ailelerin memnunluğu da kalplerimizi rahatlattı. Lakin ne yazık ki salgın süreci muhtaçlık sahibi aile sayısını da arttırdı. Ailelerimize sahip çıkmak ve bu süreçte kimseyi geride bırakmamak ismine Askıda Fatura kampanyamızın yanına ‘Askıda Destek’ olarak isimlendireceğimiz hareketi ekleyerek dayanışmayı büyütüyoruz. Vatandaşlarımızı ve kurumlarımızı alan elin veren eli görmediği bu dayanışmaya davet ediyor hepinize şükranlarımı sunuyorum.”