İstek Çalımbay: Taraftarın maça gelmemesine üzülüyorum

Gattuso

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 34’üncü haftasında Demir Küme Sivasspor, alanında Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup etti. Gayretin akabinde Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ve Aytemiz Alanyaspor Teknik Sorumlusu Felipe Sanchez Mateos, çabayı kıymetlendirdi.

İstek Çalımbay, bu maçın da güç geçtiğini belirterek, “Rakiple 3 tane maç oynadık hepsi epeyce güç geçti. Geçen kupa maçımızı 10 kişi kazanmamıza karşın bu maçın sıkıntı olacağını konuştuk. Sıkıntı bir maç oldu. Bizim grubumuz, tahminen de Türkiye’de en epeyce maç oynayan grup. hiç bir kadro lige başlamadan biz resmi maçlar oynadık. Avrupa’da maçlar oynadık. Erken başladık. Tabi ki sakatlıklar, ligin sonuna yanlışsız düşük performanslar olabilir. Bugün maçın genelinde iki kadro da kazanmak için oynadı. Hoş konumlar oldu. Birden fazla vakit yaptığımız üzere son paslarda başarılı değildik. Kupa finali oynarken bu biçimde oynarsak hiç uygun olmaz. Onun için oynadığımız oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Hem ferdî hem kadro olarak oyunumuzun üstüne çıkmalıyız. Golü attıktan daha sonra kapanmayı mutlaka istemiyoruz. Onun için önümüzde oynayacağımız kupa maçı bizim için hayli önemli” sözlerini kullandı.

“Taraftar grubu desteklemeli”
Taraftarın maçlara gelmemesine fazlaca üzüldüğünü belirten Çalımbay, “Taraftarın bize kesinlikle dayanak vermesi gerekiyor. Bilhassa son Alanya kupa maçında kesinlikle taraftarımızın gelmesi, takviye vermesi gerekiyor. Bu ekip 2 yıldır Avrupa’ya gidiyor. Tahminen de hiç bir Anadolu grubu üst üste gidemedi. Grup güzel şeyler verdi. Taraftarın da sahip çıkması gerekiyor. Ben tüm ekibimi kutluyorum. Kusursuz işler yaptık. Sivas’ta ne hedeflediysek yerine getirdik. İnşallah kupada da finale kadar giderek finali de geçmek için elimizden geleni yapacağız. Kupada da kesinlikle bu oyunun üstüne çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.