Kayseri’de aşı yaptırmayan anne ve kızı hastanede tedaviye alındı: bu biçimde olacağını bilseydim aşı olurdum hayli güç geçiyor

JoKeR

Active member
Kayseri’de yaşayan Akkadın Akkoyun ile kızı Nazmiye Akkoyun, 10 gün evvel kas ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Kayseri Devlet Hastanesi’ne gelen anne-kıza korona testi yapıldı. Test sonuçları müspet çıkan anne ve kızı hastanede tedaviye alındı.

Bir haftadır tedavileri devam eden anne ve kızının aşı olmadığı öğrenildi. Nazmiye ve Akkadın Akkoyun hastalığı yenmek için uğraşıyor.

“EN SIKINTI GÜNLERİM”

Yaşadıklarını anlatan Akkadın Akkoyun,“Süreç fazlaca sıkıntı geçiyor. ömrümde hiç bu kadar hastalandığımı hatırlamıyorum. En güç günlerim diyebilirim. Aşı yaptırmadım. Aşı yaptırmadığım için hayli büyük pişmanlığım var. Çalışıyordum. Biraz zannedersem ihmale aldım. bu biçimde olacağını bilseydim, aşımı evvelde yaptırırdım. Çok güç günler geçiriyoruz. Aşı yaptırsaydık hastalığımız daha yavaşça olabilirdi. Konutumuzda olabilirdik. her insanın aşı yaptırmasını tavsiye ederim. Endişelenecek bir şey değil. İnsan hastalandığında aşı yaptırmadığının pişmanlığını yaşıyor. Tedavim tamamlandıktan daha sonra aşımı kesinlikle yaptıracağım.” diye konuştu.

“AŞI YAPTIRMAK İÇİN GEÇ KALDIK”

Nazmiye Akkoyun ise “Biz bir haftadır hastanede koronavirüs tedavisi görüyoruz. Ben olumlu olduğumu sonrasındasında öğrendim. Şu an tedavimiz devam ediyor. Hastalığa nasıl yakalandığımızı bilmiyoruz. Hastalık annemden bana geçti. Annem hastalığı biraz ağır, ben ise biraz daha yavaşça atlattım. Aşı yaptırmadık. Aşı yaptırmak için biraz geç kaldık. Bu ön yargıdan dolayı değil. Vaktimiz olmadığı için aşı yaptıramadık. Aşı yaptırmadığım için pişmanlığım var. Aşı yaptıranların hastalığı daha yavaşça atlattığını söylüyorlar. O niçinle aşı yaptırsaydık daha güzel olurdu. İnsanların aşı için geç kalmamaları gerekiyor. Fırsatları olduğunda çabucak aşılarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Virüsü ağır atlattığınız vakit hastalığı daha yeterli anlıyorsunuz. Bu niçinle insanların aşı yaptırmasını tavsiye ederim.” tabirlerini kullandı.