Kübra Ece’nin son kelamları ve evdekilerin tabirleri ortaya çıktı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Kübra Ece’nin bir binanın 4’üncü katından düşerek hayatını kaybetmesine ait yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Sözlere bakılırsa; Kübra Ece, eski erkek arkadaşı Mehmet Emre Ş. ortak arkadaşları Hanife’yi toplumsal medyadan takip edince konutuna gitti. Kübra Ece’nin, burada eski sevgilisine “Hanife’yi niye ekledin? Beni rezil ediyorsun, taşıyamıyorum bunu” diyerek tartıştığı belirlendi. Öte yandan Ece, eski sevgilisinin yeni sevgilisini görür görmez, “Bunun için mi ilgimizi bitirdin!” diyerek daha da sonlandı. Kısa bir arbedenin akabinde Mehmet Emre’nin “Yeter artık senden kurtulmak istiyorum” demesi üzerine Kübra Ece de “Benden kurtulun bu biçimde” diyerek balkona koştu.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in aktardığı tabirlere bakılırsa; Kübra Ece, geçen aralık ayında ayrıldığı üç yıllık sevgilisi Mehmet Emre Ş.’nin Hanife isimli ortak arkadaşlarının Instagram fotoğrafına ‘like (beğeni)’ yaptığını gördü. O gece birkaç arkadaşıyla birlikte “niçin like yaptın?” diye Mehmet Emre’nin konutuna gitti.Mehmet Emre de, konuttaki Brezilyalı sevgilisini odaya kilitleyip Kübra Ece’yi içeri aldı. Tartışmaya başladılar. Kübra Ece, “Hanife’yi niye ekledin? Beni rezil ediyorsun, taşıyamıyorum bunu” diye reaksiyon gösterdi. Bu sırada sesleri duyan Brezilyalı Luiza Marina C. (26) odadan çıktı. Mehmet Emre’nin sevgilisi Marina’yı bakılırsan Kübra Ece, “Bunun için mi bağlantımızı bitirdin!” diyerek daha da sonlandı. Marina’nın üzerine yürüdü. Kısa bir arbedenin akabinde yeniden tartışmaya başladılar. Mehmet Emre, “Yeter artık senden kurtulmak istiyorum” deyince, Kübra Ece de “Benden kurtulun bu biçimde” diyerek balkona koştu. Bir arkadaşı da gerisinden gitti lakin yetişemedi.

Polis, İstanbul’daki bir firmada çalışan Brezilyalı Luiza Marina’nın da sözünü aldı. Mehmet Emre ile iki haftadır beraber olduklarını söyleyen Luiza Marina, sözüne o geceyi şöyleki anlattı:

“Gece yarısından daha sonra kapı ısrarla çaldı. Emre yanımdan ayrılarak öbür odaya gitti. Beni de odaya kilitledi. daha sonra ben çıkmak istedim. Emre gelerek içerde eski kız arkadaşının olduğunu söylemiş oldu. Biz konuşurken oradakilerden biri bana saldırmaya çalıştı. Emre ortaya girdi. Beni yeniden odaya kapattı. Dışarıda Tartışma büyüdü. Çok sesler geldi. daha sonra birinin ‘Ambulans, ambulans’ diye bağırdığını duydum. Camdan baktığımda bana saldıran kızın kanlar ortasında yattığını gördüm.”

İstanbul’da ayrıldığı erkek arkadaşı Mehmet Emre Ş.’nin konutunun balkonundan atlayarak hayatına son verdiği sav edilen Kübra Ece‘nin düşmedilk evvelki anlarına ilişkin yeni imgeler ortaya çıkmıştı. Ece’nin ömrünü kaybettiği yerden uzak bir noktadan elde edilen imgede, genç kızın koşarak balkona geldiği, ve bir anda kendisini boşluğa bıraktığı görülüyordu. Bir arkadaşının ise Kübra Ece’nin gerisinden koşarak tutmaya çalıştığı lakin geç kaldığı görülüyordu.