La Casa De Papel’in Lizbon’u Itziar Ituno Martinez: Annemin favori dizisi Fatmagülün Hatası Ne?

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
La Casa De Papel’in Lizbon’u Itziar Ituno Martinez: Annemin favori dizisi Fatmagülün Hatası Ne? ‘La Casa De Papel’ dizisinde ‘Lizbon’ karakterine hayat veren İspanyol oyuncu Itziar Ituno Martinez, İstanbul’a geldi. Başrollerini Pelin Batu, Deniz Tansel Öngel üzere Türk oyuncularla paylaştığı ‘Grev’ sinemasının galası için Türkiye’de bulunan Martinez, “Annem biroldukca Türk dizisini izliyor. örneğin favori disizi Fatmagül’ün Cürmü Ne?” dedi.

Metin Yeğin’in direktörlüğünü üstlendiği sinema sineması ‘Grev’de ‘La Casa de Papel’ dizisinin başrol oyuncularından Itziar Ituno Martinez rol aldı.

“DİZİDE İSTANBUL OLMAK İSTERDİM”

Evvelki gün sinemanın İstanbul’daki ön gösterimine katılan Martinez “Dizide siz İstanbul olur muydunuz?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Evet, epey isterdim. Zira bu kenti epeyce seviyorum. Hatta şöyleki bir şey bile olurdu; bir yandan daha Avrupai, bir yandan da Doğulu… Yani bu iki konseptle ilgili materyal veren tarafım var. Güzel olurdu.”

Sinema, 1910 yılının Osmanlı İmparatorluğu’nda, Bursa’da ipek personelliği yapan bayan çalışanların direnişinin, bütün dünya ile iç içe geçen kurmaca hikayesini anlatıyor.

“ANNEM BİRÇOK TÜRK DİZİSİNİ İZLİYOR”

Snob Magazin’e konuşan Martinez beraberinde annesinin İspanya’da ‘Fatmagül’ün Hatası Ne?’ dizisini severek izlediğini söylemiş oldu:

“Annem biroldukça Türk dizisini izliyor. Türk dizilerinin çok hastası. Bu dizilerin birçoklarında oldukça dramatik temalar var. Sanırım o drama insanları epeyce fazla çekiyor. Saplantılı bir biçimde izleniyor. Gördüklerimin birçoklarında maço ya da soyluluğa özendiren öğeler var. Kendi uğraşında feminist bir hanımım fakat bir daha de ben de izlediğimde bakakalıyorum.”