Linet 2022 Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için müsabakaya katıldı

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Linet 2022 Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için müsabakaya katıldı Geçen günlerde İsrail’de asker kaçağı olduğunu açıklayan Türk kökenli Yahudi müzikçi Linet, Eurovision’da İsrail’i temsil etmek için ülkedeki XFactor yarışına katıldı.

Geçen hafta corona virüsünü atlatan Linet, ayağının tozuyla Eurovision’da temsil etmek istediği İsrail’e giderek, seçmelerin yapıldığı XFactor müsabaka katıldı.

Tel Aviv doğumlu Türk asıllı Yahudi müzikçi, performansıyla heyet üyelerini büyüledi ve bir daha sonraki cinse geçmeye hak kazandı.

Linet, İbranice ‘Güneş’ ve bir devir Burhan Çaçan’ın seslendirdiği ‘Akşam Olmadan’ müziğini söylemiş oldu.

Ünlü müzikçi, sesiyle birtakım heyet üyelerinin gözlerini doldururken, bir kısmı da müzik sonunda Linet’i ayakta alkışladı.

XFactor müsabakasında Linet haricinde Türk kökenli İzmirli bir aileden gelen Sapir Saban da yer aldı.

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ BİLDİRİ PAYLAŞTI

İsrail Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Türk kökenli İsrailli müzikçiler Linet ve Sapir Saban @Eurovision 2022’de İsrail’i temsil etmek için XFactor yarışına katıldı. Türkiye’de de epey sevilen ünlü müzikçi Linet Türkçe ve İbranice performansı ile bir daha sonraki tipe geçmeye hak kazandı” sözlerine yer verildi.

“ASKER KAÇAĞIYIM” DEMİŞTİ

Öte yandan Linet, geçen haftalarda İstanbul’da çıktığı sahnede, İsrail’de asker kaçağı olduğu itirafında bulunmuştu.

46 yaşındaki Linet, şöyleki konuşmuştu: “İsrail’de doğdum. 5 yaşımdan beri müzik söylüyorum. Bir Türk sanat müziği sanatkarı kızıyım. Türk bayrağını, Türk müziğini her yerde gururla taşıyorum. Ne vakit okul bitti, ‘Askerlik vakti’ dediler. Ben de Türkiye’ye geldim. Asker kaçağıyım bu ortada. Dedim ki ne olursam olayım Türkiye’de olayım, Türkiye’de öleyim.”