Matematik, bir anlam ifade etmiyor: öğretmensiz okullar

Eğitmen

Member
ROMA – 2023’ün İtalya’sı, ağabeyi Glaucon ile yaptığı konuşmada asıl disiplinin sayı ve hesaplamayla ilgilenen aritmetik olduğunu savunan Sokrates’i takip etmiyor. “Herkes için gereklidir: vatandaş, savaşçı, şehrin hükümdarı”. Genç bir mezunun çılgınca Marco Polo Teknik ve Teknoloji Enstitüsü’nde vekil bir pozisyona çağrıldığı gece Sicilya’dan Floransa’ya yaptığı son yolculuk, İtalya’da Matematik (ve Fizik, Kimya, Bilgisayar) öğretmenleri sıkıntısı olduğunu gösteriyor. Fen) ve öğretmen alımı işe yaramıyor: “Bu işi yapmak isteyenlerin motivasyon ve tavırlarından başlayalım” diyor müdür Louis Sanatı.

“Geçenlerde Matematik bölümünden hemen mezun oldum: Messina’dan Floransa’ya olan yolculuğum”

kaydeden Marcello Conti

24 Ocak 2023

Bu kadar. İtalya, bir öğretmen yetiştirmeye yönelik eğitim kursları karmakarışıklığında – Ssis, Tfa, Fit, artı krediler – matematiğe düşman bir ülke olmayı başardı “ve bu, konunun geleceği için belirleyici olduğu herkes için netleştiğinde. gezegen” diyor profesör Maria MellonNapoli Federico II Üniversitesi’nde profesör, İtalyan Matematik Birliği disiplinini öğretmek için İtalyan komisyonunun başkanı.

Rakamlar ortada ve acil bir durumdan. Temel veya daha yüksek dijital becerilere sahip 16-19 yaş arası gençlerin oranı toplamın yüzde 64’ü. İyi bir numara mı? Avrupa’da Romanya ve Bulgaristan’ın önünde sondan bir önceki sıradayız. Ve “problem çözme” konusundaki dijital becerilerde sondan bir önceki dönemdeyiz. Gördüğümüz gibi, soru aynı zamanda ve ne yazık ki çocukça. Ve geleceğin öğretmenlerinin hazırlanmasında denize dökülen bir nehir gibi akıyor: Stem öğretmenleri (bilimin zor disiplinleri) için yapılan son yarışmada adayların yüzde 90’ı yazılı sınavı geçemedi.

STEM mezunları: İtalya’da %6,7, Avrupa’da %13. “Okul bilimsel hazırlıkta başarısız oluyor”

Chronicle Editor tarafından düzenlendi

01 Aralık 2022

Profesör Mellone, “Yirmi yıldır ortaokul eğitim kursu yok ve bu matematik öğretimi seviyesinin düşmesine yol açtı” diyor. “Hizmetteki öğretmenleri ve maaşlarını yükseltmek için bugün dumanlı olan işe alımlarla uğraşmak zorundayız. Bu bir zincirdir ve yirmi yıldır kırılmıştır. Draghi hükümetinin eğitimle ilgili kararnamesi askıya alınmıştır. Öğrenciler arasında arzu öğretmek için sağlam kaldı, ancak beklentilerden korkuyorlar. Bugün, öğretime götüren iki ders olan Fizik ve Matematik mezunu, disiplinlerin Didaktiği konusunda paralel bir uzmanlık bilmelidir: bu içeriği öğretmenin ne anlama geldiğini. Ve sonra , sandalyeye oturduktan sonra bir yöntem seçin.Problem çözme, atölyeler, grup çalışması, teknolojik yardımlar, açık hava eğitimi.Her öğretmen kendi yolunu keşfetmeli ve çocukları heyecanlandırmayan önden öğretimin üstesinden gelmeli.İtalyanca konu için yetersizlik yok, biz hepsinin doğuştan gelen becerileri var: onları okulla ilişkilendirmeliyiz”.

Eski Milli Eğitim Bakanı, Francesco Profumo, bugün bir mezunun matematik derece kursuna benzer dijital veya çevresel eğilimleri ve görünür uygulamaları olan dersleri tercih ettiğini açıklıyor: “Okul için eğitim alan çok az mezun var”. Ve sonra, “daha hızlı ve daha yüzeysel bir bilgi nesliyle, matematik, özelin sert ve istilacı bir dünyası olarak deneyimleniyor. Bunlar, gençlerin düşüncelerinde bağlılığın ilk sırada yer aldığı zamanlar değil”.