Mehmet Demirkol’dan Bol ve Demir’e: Nefret kabahatidir, içeri girersin!

Gattuso

New member
Galatasaray ve A Ulusal Grup futbolcularından Taylan Antalyalı’nın cinsiyet eşitliği gayreti verenlere takviye için giydiği tişört üzerine başlayan tartışmalara ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, sert reaksiyon gösterdi. Socrates Mecmua’nın Youtube kanalındaki ‘Maç Çıkışı’ programında husus gündeme getirildi. TV100’de Emre Bol ve Turgay Demir’in Taylan Antalyalı’ya yönelik kelamları kamuoyunun geniş kısmınca reaksiyonla karşılandı. İkilinin yorumları genç futbolcuya yönelik linç teşebbüsü olarak yorumlandı.

Mehmet Demirkol, başta Bol-Demir ikilisi olmak üzere Taylan’a reaksiyon verenlerin nefret hatası işlediğinin altını çizdi. Demirkol, “Taylan Antalyalı’nın giydiği tişörte dair bakış açısı fazlaca sıradan olmalı aslında. İsteyen, istediğini giyer. Sana mı soracak? Sana ne kardeşim? Ne istiyorsam giyerim. Bunun yanıtı zati bu kadar. Eşcinsellik bir hastalık olarak görülüyordu bundan 20-30 evvel. Beyin ameliyatı yapılıyordu, hormon tedavisi yapılıyordu. Dünyanın her yerinde. ‘Pride’… Bu şov niçin yapılıyor? ‘Gurur duyuyorum halimle’ diye dünyanın her yerinde şov yapılıyor. Bu da bunun göstergesi. ‘Sen ne kadar baskı yaparsan yap, ben buyum diyor’ epeyce doğal olarak. Sana ne?” dedi.

Nefret hatası işleniyor

‘Her görüşe hürmetim var’! Yok her görüşe saygım! Görüşünü bildirme hakkına hürmetim var. Ancak saçmaladığında da ‘Sen saçmalıyorsun’ deme hakkım var. Örf adet, örf adet! Kanun var nizam var, uygar hukuk var. O yüzden geçiniz. Sana ne! Nefret kabahati işleyenlere savcılık bakmalı. Nefret kabahati işleniyor. Nefret kabahatidir bunlar. Davalıktır. İçeri girersin normalde” dedi.