Metin Öztürk: Burak Elmas’ın başkanlığı sona ermiştir

Gattuso

New member
Galatasaray Lider adaylarından Metin Öztürk, Galatasaray Lisesi’nde yapılacak olağanüstü Divan Şurası toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Divan Konseyi Toplantısı öncesi Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Metin Öztürk, Burak Elmas’ı lider olarak tanımadıklarını belirtti. Metin Öztürk’ün açıklaması:

”Müstafi lider, bugün saat 10.00 prestijiyle kulübümüzü rehin almıştır. Bugün biz saat 10.00’da buraya gelip, oyumuzu kullanıp, kulübümüzün 39’uncu liderini seçecektik. Uygun niyetimden dolayı, yanlış anladığımdan dolayı, kamuoyunu yanlış yönlendirdiğim için özür diliyorum. Ben 3 haftadır kurucumuz Ali Sami Yenin koltuğunda oturan kişinin kelamlarına inandım, palavralarına ve beden lisanına kandım. Bu oyunların ortasında olmadığını düşündüm, başkanlığı bırakmayı düşündüğünü düşündüm. Dün yaptığımız toplantıda başkanlığı asla bırakmayacağını beden lisanıyla, telaffuzlarıyla bize lisana getirdi. Kendisinin başkanlığı hukuken olmasa da bizim nezdimizde düşmüştür. Bugün müstafi liderdir kendisi. Kulübü rehin almıştır.”

‘Bu ahlaksızlığın ortasında olmayacağım, müstafi liderin söylemiş olduği hiç bir şeye inanmayacağım’

“Burak Elmas’ın zımnî ajandası var”

Dün yaptığı basın toplantısında Burak Elmas’ın yeni seçim tarihini açıklamayarak kapalı ajandası olduğunu ortaya koyduğunu argüman eden Öztürk, “Biz 3 haftadır bir tiyatronun oyuncusu olarak sayın Eşref Hamamcıoğlu’yla birlikte güzel niyetle toplantılara katılıyoruz ve 3 haftadır kulüp üyemiz olan sayın Burak Elmas, bize daima bu oyunun haricinde kalmak istediğini ve birilerinin onunla oynadığını anlatıyordu. Dün 28 Mayıs’ı açıklamayınca net olarak gördük ki, liderin saklı bir ajandası ve kapalı bir planları var. Bugün itibariyle bizlerin lideri değildir. 38. liderdir, müstafi liderdir.” diye konuştu.

“Onu lider olarak tanımıyoruz”

Burak Elmas’ın Divan Şurası Toplantısı’na gelmeyerek kulübün en üst organını tanımadığını söyleyen sarı-kırmızılıların lider adayı, “Biliyorsunuz bugün saat 10 itibariyle burada bir seçim olacaktı ve kendisi de bayrağı teslim edecekti. Demek ki bayrağı teslim etmek istemiyor. Kapalı ajandasının ne olduğunu bilmiyoruz. Kendisi müstafidir, onu lider olarak kabul etmiyoruz. Bugün, kulübün en üst organı Divan Kurulu’nun toplantısına bile gelmeyeceğini ilan ederek kulübün en üst organını korsan ilan etmiştir. Bunu yapanı da biz lider olarak tanımıyoruz” tabirlerini kullandı.