Model Gizem Akbaş’ın darbedilmesi davasında yeni gelişme

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Model Gizem Akbaş’ın darbedilmesi davasında yeni gelişme İstanbul Beşiktaş’ta bir gece kulübünde eğlenmeye giden model Gizem Akbaş’ı darbettiği savıyla 6 yıla kadar mahpusu istenen Mücahit İsmail Ayta’nın yargılanmasına başlandı. Sanık Ayta alkollü olduğu için olayı hatırlamadığını söylerken, Gizem Akbaş, “hiç bir şey demeden vurmaya başladı. Yere düştüğümde de dövmeye devam etti” dedi. Mahkeme, olaydan daha sonra burnunun kırıldığını söyleyen Akbaş’ın burnunda kırık olup olmadığı ve yüzünde sabit iz kalıp kalmadığının belirlenmesi için isimli tıptan rapor alınmasına karar verdi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Mücahit İsmail Ayta ve Muhammed Emre Balcı ile şikayetçi Gizem Akbaş katıldı.

Sanık Mücahit İsmail Ayta savunmasında, gece kulübünde arkadaşlarıyla oturduğunu belirterek “Lavaboya çıktım. Alkollüydüm. Lavabo çıkışında imajlardaki olaylar meydana geldi. Alkollü olduğum için darbettiğimi bile hatırlamıyorum. İmajları izlediğimde olayı kabul ettim fakat tehdit etmedim” dedi.

Öbür sanık Muhammed Emre Balcı ise sık sık kelam konusu cümbüş yerine gittiklerini belirterek “Orada Gizem ile karşılaştık. Kendisiyle rastgele bir düşmanlığım yoktur. Lavaboya gitmiştim. Mücahit ve Gizem’i arbede ederken gördüm. Arbedeyi ayıran da bendim. Mutlaka tehdit etmedim” diye konuştu.

“KORKTUĞUM İÇİN UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞTIM”

Şikayetçi Gizem Akbaş ise modellik yaptığı için işi niçiniyle yere gittiğini söz ederek “Sanık Mücahit’in orada olduğunu bilmiyordum. aslına bakarsan korktuğum için uzaklaştırma sonucu aldırmıştım” dedi. Akbaş olayı şu biçimde anlattı: “Lavaboya gitmiştim. Evvel Muhammed Emre ile karşılaştım, bana ‘Buradan git. Çok berbat şeyler olacak’ dedi. Ben de ‘bu biçimde siz gidin. niye tatsızlık çıksın’ dedim. O da başını sallayarak ‘Ben seni uyarıyorum’ dedi. Gerimi döndüm, zıt tarafa gitmek üzereyken Mücahit İsmail bana geldi. hiç bir şey demeden vurmaya başladı. Yere düştüğümde de dövmeye devam etti. Bu esnada ‘Seni öldüreceğim. Bu iş bitti’ dedi. sonrasındasında bodyguardlar ayırdı. hadiseden daha sonra burnum kırıldı. Şikayetçiyim.”

Gizem Akbaş’ın avukatı da müvekkilinin burnunda kırık olduğunu belirterek sanık Mücahit İsmail Ayta’nın tutuklanmasını yahut hakkında mesken mahpusu verilmesini talep etti.

Mahkeme, şikayetçi hakkında İsimli Tıp Kurumu’ndan burnunda kırık olup olmadığının ve sabit iz kalıp kalmadığının belirlenmesi için rapor alınmasına karar verdi. Duruşma ertelendi.

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş’ta 16 Temmuz 2021’de bir cümbüş yerinde meydana gelen olay şöyleki gelişti:

Mücahit İsmail Ayta, eğlenmeye giden eski sevgilisi Gizem Akbaş’ı lavabodan çıkmasının akabinde saldırarak yumruk ve tekmelerle darbetti. Mücahit İsmail Ayta’nın, Gizem Akbaş’ı darbettiği anlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

Karakolda sözü alındıktan daha sonra hür bırakılan Mücahit İsmail Ayta ise olayın kamuoyunda gündeme gelmesi daha sonrasında bir daha karakola çağırıldı. Tabiri alınan Ayta, çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama’ kabahatinden 22 Temmuz’da tutuklandı.

Hazırlanan iddianamede, Gizem Akbaş’ın olay günü arkadaşıyla eğlenmeye gittiği, Mücahit İsmail Ayta’nın arkadaşı Muhammed Emre Balcı ile cümbüş yerine gittiği anlatıldı. Bir orta arkadaşıyla lavaboya giden Gizem Akbaş’ın arkadaşının çıkmasını beklerken sanıklar Mücahit İsmail Ayta ve Muhammed Emre Balcı’nın önünde durdukları, tehditkar bir tutum sergileyerek Akbaş’a gitmesini yoksa makûs şeyler olacağını” söylemiş oldukleri anlatıldı.

Şikayetçi Gizem Akbaş’ın karşı çıkması üzerine kuşkulu Mücahit İsmail Ayta’nın yüzüne yumruk attığı, yere fırlattığı ve saçından çekerek darbettiği kaydedildi.

İddianamede, Gizem Akbaş’ın sıradan tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde yavaşça nitelikte yaralandığı, kuşkulu Ayta’nın “Seni öldüreceğim” diyerek tehdit ettiği de açıklandı.

Sanık Mücahit İsmail Ayta hakkında ‘birden çok şahısla tehdit’ ve ‘sıradan yaralama’ cürümlerinden toplam 2 yıl 4 aydan 6 yıla kadar mahpusu istenirken, sanık Muhammed Emre Balcı’nın ise ‘birden çok bireyle tehdit’ hatasından 2 yıldan 5 yıla kadar mahpusu talep edildi.

Mahkeme, iddianameyi kabul sonucuyla şikayetçiye yönelik kesin darp rapor alınmadığı sebebi öne sürülerek 9 gün kalan tutuklu kalan Mücahit İsmail Ayta’nın tahliyesine karar verdi. (DHA)