Muslera: Kaleciler maalesef yalnız insanlardır

Gattuso

New member
Bu dönem yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam eden Galatasaray E Grubu’ndaki birinci maçında Serie A grubu Lazio’yu Strakosha’nın kendi kalesine attığı golle 1-0 yenerek Kupa 2’ye 3 puanla başladı.

Müsabakanın akabinde maçı Exxen’e pahalandıran Muslera, “Çok değerli bir galibiyetti. Nasıl başlarsanız, o denli sarfiyat. Kendi seyircimiz önünde düzgün başlamalıydık. İtalya’nın en değerli gruplarından birine karşı oynadık. Lakin Galatasaray hem ofansif tıpkı vakitte defansif olarak fazlaca düzgün işler yaptık. Ulusal kadro dönüşlerinde bu biçimde galibiyetler epeyce değerlidir. Çok enerjik ve genç bir ekibe sahibiz. Âlâ bir galibiyet aldık fakat artık önümüzdeki lig maçını düşünmemiz lazım” diye konuştu.

Lazio kalecisi Strakosha’nın yediği kusurlu golle ilgili yöneltilen soruyu da yanıtlayan Muslera, “Baktığınız vakit benim de yanılgılarım oldu. Ben de bu tip zahmetleri yaşadım. Kaleciler yalnız insanlardır. Kaleciler ne yazık kiş alanda yalnızdır. Bunu kabullenip moral bozmadan işimize bakmalıyız. Bu tıp kusurlar olacaktır. Pes etmemek lazım, devam etmek lazım. Başka konumlardaki oyuncular yanılgı yapınca hayli bir badire olmuyor lakin kaleci yanlışının affı olmuyor” tabirlerini kullandı.