Okul, Valditara: 91.000 öğretmen işe alındı ve anaokullarında 264.000 yeni yer

Eğitmen

Member
Viale Trastevere’nin olağanüstü planıyla 2023/2024 öğretim yılı için 56 bin öğretmen işe alınacak. Yaz aylarında açılacak bir yarışma ile tanıtılan 35 bin öğretmen daha 2024 yılında göreve başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Joseph Vallettara Odadaki Soruşturma sırasında “her şeyden önce, engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına önemli ve zamanında yanıt vermek, daha yüksek kalitede öğretim ve öğretim sürekliliğini garanti etmek ve aynı zamanda güvencesizlik olgusunu azaltmak için” önlemleri onayladı. destek öğretmenleri”.

Beklenen işe alım

tarafından tahmin edilen Cumhuriyet, şimdi bakanlık sayıları belirledi. Belirtildiği gibi, iki işe alım kanalı vardır: olağanüstü bir işe alım planı ve Pnrr tarafından sağlanan fonlarla bir yaz yarışması. Öğretim kadrosu arasında 56.000 olağanüstü işe alım olacak: Halihazırda bir uzmanlık yeterliliğine sahip olanlar için destek görevlerine 17.000 kalıcı giriş ayrılacak. 2.000’i her zaman destek olmak üzere 38.000’den fazla işe alım, bunun yerine liyakat sıralamasının kaydırılmasından elde edilecek. Direnç ve Direnç Planı tarafından Aralık 2024 için belirlenen 70.000 işe alma hedefiyle ilgili olarak, 36 aylık hizmet ve 24 üniversite eğitim kredisine sahip 35.000 öğretmenin işe alınması için yazdan önce rekabetçi bir prosedür başlatılacaktır. İkinci öğretmenlerin kürsüye ne zaman geleceği, yarışmanın zamanlamasına bağlı olacaktır. Ancak Valditara’nın niyetinde, “Uzun süredir öğretmenlik yapanlara, ama her şeyden önce nitelikli öğretmenlere sahip olma hakkı olan ve sandalyede olan çocuklarımıza cevap vermek için toplamda yaklaşık 100 bin öğretmen işe alınacak.” okulun ilk gününden”

Anaokulları: 264 bin yer ve 4,6 milyar Pnrr söz konusu

Bakan daha sonra üç konu hakkında yanıt verdi: erken okul terki (2026’ya kadar mevcut %12,7’den %10,2’ye düşürülmesi gerekecek), Valditara’ya göre “komplekslerin kapatılmasını içermeyen, okulların derecelendirilmesi reformu” Güneydeki okul eğitimi teklifini ve anaokulu planını azaltır. Bakan, “İtalyan ailelere anaokullarında 264.000 yeni yer ve 1.880 bina müdahalesini garanti etmeyi amaçlıyor: ülkemizin ve bu hükümetin kaçıramayacağı ve kaçırmak istemeyeceği bir hedef”. Pnrr tarafından belirtilen hedef, her Belediye veya bölgesel destinasyonda 3 ila 36 aylık nüfusun yüzde 33’üne eşit sayıda yerin oluşturulmasıdır. Bu görev için 4,6 milyar fon var. Bunları güvence altına almak için bakan, “hem Avrupa Komisyonu hem de Belediyeler ile uyumlu çözümler bulmaya çalıştığımızı” garanti ediyor.

konular