Rıdvan Dilmen: Cebelitarık maçının hakeminin bize hoşluğu oldu

Gattuso

New member
TRT Spor’da ‘Yüzde Yüz Futbol’ programında yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, Türkiye ile Cebelitarık maçının devre içinde kıymetli açıklamalarda bulundu.

Dilmen birinci yarısı 3-0 millilerimizin üstünlüğü ile sonuçlanan maçta gösterilen kırmızı kart durumu ile ilgili “Nihat Özdemir hakem olsa atmazlar diye düşündüm kırmızı kartta. daha sonra izleyince 6-7 kere izleyince fark ettim.” dedi.

İşte Rıdvan Dilmen’in açıklamaları…

Letonya maçının son saniyesinde gelen gol bizi bu yarışa soktu. Son saniyede gelen VAR penaltısıyla tezimiz devam etti. Cebelitarık’ın Avrupa’nın en berbat grubu olduğuna dair hemfikiriz. Kuntz, çıkarabileceği en uygun kadroyu çıkartmaya çalışmış. Abdülkadir Ömür değerlendirilebilirdi. Sakatlığı var ise kulübede niye var? Bu maç 7’den aşağı olmaz. 7-10 ortası bir şey olur. Biz averaja kalmayız üzere geliyor.

Karadağ deplasmanı kolay bir deplasman değil. Hollanda, Karadağ’ı yenerse garantilemiş olacak. Hollanda – Norveç’in değeri olması için bizim çabucak 6-7 yapmamız lazım. Biz en makus 1-0 yenmek zorundayız Karadağ’ı. Atabildiği kadar atıyor oyuncular da şu anda. Gerçek bir takım çıkarmış hoca. Gerekirse Akıllı’yı de çıkartıp, devam edebilir. Artık tehdit ögesi yok.

Nihat Özdemir hakem olsa atmazlar diye düşündüm kırmızı kartta. daha sonra izleyince 6-7 defa izleyince fark ettim. Türk Ligi’nde bu biçimde bir kırmızı çıkartsan, çıkamazsın. Ağır bir karar bir daha de.

Halil’i konutundan çağırdılar ulusal kadroya. Haydi sen de gel dediler. Burak ve Halil’in 2’şer 3’er gol atacağını düşünüyorum. Bu maçın 6-0 bitmesi bana sürpriz olur.