Sarenin Kurabiyeleri Tanımı

Adanali

New member
Sarenin Kurabiyeleri Nasıl Yapılır?

1. Az evvel eşim aradı okuldan ”bak artık arkadaşlarımla sitene bakıyoruz hani et yemeği yokmu diyorlar” dedi .Sevgili eşimin sevgili arkadaşları kurban bayramından çıkmışız et yemeği olmazmı yada şöyle demeliyim biz memuruz valla et met yokdondurucuyu açıp çocuklara gösteriyorum ayda bikere (amanın bu yazıyı eşim okumadan yayınlamalıyım çabucak müdahale eder kendisi pek ciddidir )
  2. Lakin bu kurabiyeleri yayınlamam koşul sare beni vıdı vıdı yer bitirir yoksa kendisi yaptı yabide poğaçalar var sonra o gece süratimizi alamayıp yaptıkta yaptık bu arkadaşlara, bu tatlısı, bu tuzlusu derken sağım solum önüm gerim pasta oldu.Hepsini kendimizyemedik tabiki Türk geleneklerinde paylaşmak temeldir cezeryeler olduğu üzere okula gitti esasen kurabiyelerdende okula gitti komşulara dağıtıldı poğaçalardanda eşimin teyzesininoğlu ve eşinin muayenehanelerine gönderildi sare yi yollamakta zorlanmadığım tek yer şayet dişiyle alakalı bi sorunu yoksa tabi.
  3. Bu kurabiyeler dün bahsettiğim malum kurabiyeler tanımı kitchenoclock’tan.Bizde badem içi yok yalnız
  4. 1/2 paket margarin
  5. 1/2su bardağı sıvı yağ
  6. 1/2 bardak pudra şeker(ben azgelir kanısıyla iki çorba kaşığıda olağan şeker ilave ettim yani pudra şekri yarıdan fazla olabilir)
  7. 1 yumurta
  8. 1 paket kabartma tozu
  9. 1 çorba kaşığı yoğurt
  10. 1 portakal kabuğu rendesi (limonda olabilir)
  11. aldığı kadar un demicem bu seferölçtüm inanın tam 4 su bardağı un aldı ay çok geldi bu türlü yazınca göz kararı uygunmuş
  12. ortasına sürmek için çokokrem
  13. Oda sıcaklığında erimiş margarine un ve kabartma tozuhariç tüm malzemeyi koyun karştırınun ve kabartma tozunuda ek edin .Hamuru iki kesime bölün evvel elinizle sonra merdaneyle kaçcm. olduğunu bilemediğim kadar inceltinbundan sonra pastaları cetvelle yapcam kelam sonracıma çocuğunuzunkenarda duran ayıcıklı kelebekli kalıpları kullanmasına müsade etmeden şöyle usturuplu biçimlerle kurabiyelere form verdirtin artık sareyade izah etmeye çalıştığım üzere tıpkı hallerden üstleri içinde kesip ortasına artı formu çizittiriyoruz ya ortaya sürdüğümüz çikolata oradan göründüğü için göbeğinden çikolata fırlamış ayıcıklı kurabiyelerin şirin olmayacağını düşündüğüm için müsaade vermedim ay ne uzun açıklama yapmışım bana sbırsız diyen hakkımı yer baksus çocuğum dememişim ne hoş anlatmışım .
  14. Artık bu birinci etap kurabiyeleri tepsiye dizin tepsiyi yağlamadım yağlı kağıtta yaymadımallah ne verdiyse üstlerine çokokremi sürün bu etapta özgün çalışmalarda bulunabilirsinizşahsen ben ya olmazsa endişesinden tanımın dışına pek çıkamam ancak gözü kara arkadaşlar vardır vardır değil var ben bi tanım veriyorum birtakım arkadaşlarımayapıyorlar yerken beğeniyorum ne hoş olmuş nasıl yaptın diyorum senin tanım o diyorlar bi anlatıyorlar benim tarifle alakası kalmamış.Dönelim kurabiyemize ikinci parçayıda birinci modül hamur üzere kesip ortalarına bıçak ucuyla artı şekliyapın öbür modülün üstüne kapatıp 180 derecelik fırnda hafif pembeleşene kadar pişirin. Artık bu kalpla yapılan kurabiyelerin insanı hudut eden bi tarafı var hamur bitmiyor kardeşimaralardan çıkan hamurlar ürüyor güya en sonunda sare bu işten keyif alsada haydi bunlarıdaberna içinyapalım kandırmacasıyla küçük küçük yuvarlayıp üstlerine birer damla çikolata tamam bitti gittiben çok beğendim portakal aromasını severim aslında yalnız bidahakine kalıp kullanmak yerine kare kare kesmeyi düşünüyorum bunlarda öbür haller afiyet olsun