Şenol Güneş, EURO 2020 daha sonrası birinci defa konuşuyor…

Gattuso

New member
A Ulusal Ekip teknik yöneticisi Şenol Güneş’in açıklamaları şöyle:

Başlarken yeni bir heyecanla başlamıştık. Yoğunluk vardı, pandemi girmeden görüşmeler için imkan buluyorduk fakat pandemi varken bu kadar yoğunluk bulamamıştık. Bugünkü kalabalığa sevindim. Tıpkı geminin ortasındayız. birlikte olmanın en hoş yol olduğunu düşünüyorum. Bilgilendirme toplantısı olacak. Birinci döndüğümüz gün de bunu yapabilirdim lakin gündemler farklıydı. Vakte yayıp durum tespitini daha sağlıklı yapmak istedik grubumla ve liderimizle. Kamuoyunda oluşan fikirlerin de bizim için kıymetli olduğunu biliyorum. Tenkitler de olmuştur, hakaretler ve palavra haberler de olmuştur. Palavra haber ve hakaretleri bir kenara bırakıyorum.

‘Öz itimat kaybı oldu’

”Saydığınız niçinlere katılıyorum. İtalya maçındaki oyunumuzun başında sorun yoktu lakin daha sonra mahkumiyete döndü. Bu niçinle değişiklik de yaptım. Maç bittiğinde İtalya’nın da dinamik ve iştahlı oluşu bu kararı getirdi. Favori gruplar içinde değiliz ancak favoriler ortasına girmek istiyoruz demiştim. İtalya maçını kazanırsak önümüz açılır diye düşünüyorduk ancak oyuncular alınan sonuçtan olumsuz etkilendiler. Öz itimat kaybı oldu. EURO 2020’de ezildik”

‘Çalışmamızın karşılığını alamadık’

“Özeleştiri yapacak olursam; tüm tahlilleri oyunculara manzaralı ve raporlu bir biçimde gönderdik. Çok emek verdiğimiz bir hazırlık devri geçirdik lakin karşılığını alamadık, bu da bizi hayli üzdü.”

“Yıkılmadık, yıkılmayacağız. Asıl gaye olan Dünya Kupası’na katılmamız kıymetli. Oyuncularımızın özverili olması gerekiyor”