Sergen Yalçın Sporting mağlubiyetinin akabinde: Bu imaj fake!

Gattuso

New member
Şampiyonlar Ligi C Grubu’nun 3. hafta müsabakasında Sporting’e 4-1 mağlup olan Beşiktaş’ta teknik yönetici Sergen Yalçın, açıklamalarda bulundu. Yayıncı kuruluşa maçı kıymetlendiren Yalçın, “Kaleye gelmeden 3 tane gol attılar. Kusura bakmayın maçı epey yorumlayamıyorum. 4. golü saymıyorum artık, oyuncuların da morali bozulmuştu” dedi.

‘Şans golleriydi’

”Bu kulvar sıkıntı bir kulvar, kusurları affetmiyorlar Şampiyonlar Ligi’nde. Oynadığımız ekipler aykırı gruplar. Bakıyorum, fazlaca da 4-1’lik bir maç değildi. Ekibimin yeterli oynadığını düşünüyorum. Skoru çevirecek biroldukca talih yakaladık fakat yanlışlar… Duran topta yediğimiz goller biraz baht golleri. 4-1’lik bir oyun değildi bu.”

‘Bence baht faktörü rakibin yanındaydı’

”Şans golleri yedik. Çalışılmış üzere görünebilir ancak rakibimizi tahlil ettik, hiç bu biçimde gol görmedik. Bence talih faktörü rakibin yanındaydı. Neredeyse kaleye gelmeden birinci yarıda 3 gol attılar.”

‘Şu maç 4-1’lik bir maç değildi’

”Bu maçtan epey da çıkarılacak bir ders yok. Batshuayi de şanssız. Vuruyor vuruyor girmiyor, direkten dönüyor, bir şey oluyor… Şu maç 4-1’lik bir maç değil. Rakibin bizi 4-1 yenmesi bugün için olağanüstü bir durumdu. Çok sıradan goller yedik. Bu imaj fake, gerçek değil. Nitekim imaj yakında ortaya çıkar.”