Sivasspor, UEFA Avrupa Ligi’nde 3. eleme cinsine yükseldi

Gattuso

New member
UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. Eleme Çeşidi rövanş maçında Moldova temsilcisi Petrocub’u 1-0 yenen Sivasspor, 3. eleme cinsine yükseldi. Sivasspor, 3. eleme cinsinde Bate Borisov’u saf dışı bırakan Gürcistan temsilcisi Dinamo Batum ile eşleşti.

2. dakikada Fajr’in sağ kanattan kullandığı hür vuruşta defanstan seken topu takip eden Hakan Arslan’ın şutunda meşin yuvarlak auta gitti.

25. dakikada Hakan Arslan’ın kendi yarı alanından savunmanın gerisine gönderdiği topa hareketlenen Sefa Yılmaz ceza alanında meşin yuvarlağı istediği üzere denetim edemeyince değerli bir fırsatı değerlendiremedi.

34. dakikada Fajr’in sağdan kullandığı hür vuruşta topa hareketlenen Henrique’nin başından seken meşin yuvarlağı kaleci Meira denetim etti.

35. dakikada Sandu’nun pasında ceza alanı sol çaprazında meşin yuvarlakla buluşan Sergiu Platica’nın sert şutunda top farklı biçimde auta çıktı.

43. dakikada Fajr’in sağdan kullandığı kornerde ceza alanında güzel yükselen Caner Osmanpaşa’nın baş vuruşunda top direğin üstünden auta gitti.

Çabanın birinci yarısı 0-0 tamamlandı.

53. dakikada Ambros’un soldan kullandığı kornerde Rozgoniuc’un ceza alanından baş vuruşunda top yandan auta çıktı.

57. dakikada Fajr’in soldan kullandığı kornerde ceza alanında uygun yükselen Caner Osmanpaşa’nın baş vuruşunda kale alanında seken top direğin üstünden auta gitti.

61. dakikada Sandru’nun uzak aralıktan vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Ali Şaşal Vural’da kaldı.

65. dakikada Sivasspor golü buldu. Uğur Çiftçi’nin soldan ceza alanına ortasında Kayode’nin yakın aralıktan baş vuruşunda top filelerle buluştu: 1-0

81. dakikada Ambros’un ceza yayı civarından vuruşunda top üstten auta çıktı.

Müsabaka Sivasspor’un 1-0 üstünlüğüyle bitmiş oldu. Birinci maçı da 1-0 kazanan kırmızı-beyazlılar, 3. eleme çeşidine yükseldi.