Taylan Antalyalı: İnanılmaz bir atmosfer vardı

Gattuso

New member
Galatasaray’da Taylan Antalyalı, Lazio’yu 1-0 yendikleri çaba daha sonrasında açıklamada bulundu.

Galibiyeti taraftarlara armağan eden Taylan, “Çok memnunuz. Taraftarla uzun müddet daha sonra beraberydik. Çok özlemişiz. Çok inanılmaz bir atmosfer vardı. Onların takviyesiyle epey âlâ oynadık. Hoş bir galibiyet aldık. Daha 5 maç var. Her maç birbirinden değerli. Bu galibiyet taraftarımıza armağan olsun” dedi.

Gruba katkı vermeye çalıştığını söyleyen ulusal futbolcu, “Takım olarak uygun gayret ettik. Elimden geldiğince ekibe yardımcı olmak istiyorum. Daha fazlaca maç var. Her maç daha güzel olmaya çalışıyoruz. Eminim ben de, kadro da daha âlâ olacak.” sözlerini kullandı.

Taylan Antalyalı’nın basın toplantısındaki kelamları

Geçen gün yaptığımız tahlilde, oyun kurulumunda santrforun bir stoperi kapattığını, benim ve bir stoperin kıymetli olduğu üzerine çalışmıştık. İstediğimizi alanda uyguladık. Bilhassa oyun kurulumunda… Bugün hocamızın verdiği taktiği âlâ uyguladık. Yeterli bir oyunla galip geldiğimiz için memnunuz.

Cıcaldau Ve Morutan kelamları

Gençler. İki oyuncu da yetenekli ve koşuyorlar. Benim yükümü hafifçeletiyorlar. İkisiyle de güzel ahenk yakalayacağız. Dönem başındayız, yeni oyuncular, adaptasyon biraz vakit alacaktır fakat bugün düzgün bir ahenk ortasındayız. Daha da düzgün olacağız.

“Top bizde daha fazla kaldı”

Bugün fazlaca hareketli bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Kaliteli oyuncularız, yetenekliyiz. Top bizde daha fazla kaldı. İstediğimiz konumları bulduk. Golü aslında biz atmak isterdik. Onun için hayli fazla durum da bulduk lakin farklı bir biçimde oldu. 3 puan için memnunuz.

“Taraftarları epey özledik”

Stadı epeyce özledik. 4 ay kadar olmuştu burada oynamayalı. Taraftarı da epey özledik. Uzun bir süre onlardan farklı kaldık. Yer de hoştu. Pas ritmimiz için bu taban kıymetli. Buna ahenk sağladık. Güzel oynadık. Bu açıdan taban de değerli.

“Fİnali konuşmak için erken”

Yalnızca Lucas Leiva özelinde değil öbür oyuncular da fazlaca kıymetli. Lucas meslek, değerli ve zeki bir oyuncu. Biz bugün yeterli uğraş ettik. Finale kadar gitme kelamları için erken. Önümüzde uzun bir yol var. Bu daha birinci maçtı. Her maça farklı konsantre olacağız. daha sonra ne olur bakılırsaceğiz.

“Genç ve aç bir kadroyuz”

Çok oyuncu değişikliği oldu. Yeni oyuncular geldi, bilhassa gençler. Hepimiz istekliyiz. Ben çabucak hemen 26 yaşındayım. Çok amacım var. Başka oyuncuların da o denli. Genç ve aç bir takımız. Gelişime açığız. Düzgün bir ortam var bence. Arkadaşlık ortamı fazlaca hoş. Bu da kararı getirecek. Biraz daha ahenk sürecine muhtaçlığımız var. Dönem başında bunu en düzgün biçimde geçirdik.