Ünlü oyuncuya şok! Evvel toplumsal medyadan hakaret etti daha sonra sete geldi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Ünlü oyuncuya şok! Evvel toplumsal medyadan hakaret etti daha sonra sete geldi Ünlü oyuncu Mine Tugay, 1 Kasım 2019 tarihinde ‘İnstagram’ isimli toplumsal medya hesabı üzerinden hakaret, küfür ve taciz içerikli bildiriler gönderen Yusuf Bozkurt(23) isimli şahıstan şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırlayan savcılık, Yusuf Bozkurt’un Mine Tugay’ın kullandığı toplumsal medya hesabına küfür ve hakaret içeren iletiler gönderdiğini, Bozkurt’un savunmasında ileti attığını kabul ettiğini fakat hakaret etmediğini öne sürdüğünü belirtti. Evrak uzlaştırmacıya gönderildi lakin taraflar içinde uzlaşma sağlanamadı.

2 YIL 4 AYA KADAR MAHPUS İSTEMİ

Yusuf Bozkurt hakkında “sesli, yazılı yahut imajlı bir mesajla alenen hakaret” kabahatinden 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Anadolu 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan sanık Yusuf Bozkurt duruşmalara katılmazken, müşteki Mine Tugay ve avukatı davanın ikinci celsesinde hazır bulundu.

“MESAJ ATTIKTAN daha sonra SETE GELDİ”

Duruşmada kelam alan Tugay, sanığı daha evvelde tanımadığını söyleyerek, “Kendisi benim cep telefonuma ileti attı. ondan sonrasındadan çalıştığım sete geldi. Kendisinin olağan olmayan biçimde bana bakışını hissettim. Şikayetçiyim” dedi.

Avukatı Elif Özpağda ise, “Müvekkilim sanığı tanımamaktadır. Cinsel taciz iletileri attıktan daha sonra sete gelerek cep telefonuna yeniden toplumsal medya üzerinden taciz bildirileri atmıştır” diyerek sanıktan şikayetçi olduklarını söylemiş oldu.

MAHKEMEDEN YAKALAMA KARARI

Orta sonucunı açıklayan mahkeme, sanığın uzun aramalara karşın bulunamadığını ve sorgudan kaçtığını belirterek, sanık hakkında sorgu hedefli yakalama sonucu çıkardı. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.