Valditara final sınavında: “Kavramsal bilgi ilgi çekici değil”

Eğitmen

Member
“Final sınavlarına girecek öğrencilere başarılar ve her şeyden önce bu sınava girerken gönül rahatlığı diliyorum. Önemli olan yansımanın esnekliğidir. Bu ne anlama geliyor? Okul yıllarının sana bıraktıklarına sahip olmak, anlamış olmak, anlamış olmak, nasıl bağlantı kuracağını bilmek. Yeni olgunluğu ilgilendirmeyen nosyonizm değil”: Bunu Eğitim ve Liyakat Bakanı Giuseppe Valditara söyledi. Maskeyi çıkar Rai Radyo 1'de Marcello Foa ile birlikte “Bir yıl sonra okul: gerçekte ne değişiyor?” temasına adanmış.

“Engelli sorunu artıyor”

“Engellilik sorunu giderek artıyor. Kararlı bir şekilde ele almak istediğimiz ciddi bir konu, ailelerin gerçek engelli çocuğunun destek öğretmeniyle rahat olup olmadığını okula sorabilmesi ve dolayısıyla eğitimin sürekliliğini isteyebilmesi” diye devam etti bakan. “Çünkü Öğretmene her yıl destek olmak çocuk için önemli bir travmadır.”

“85 bin öğretmene uzmanlaşmadan destek”

Giuseppe Valditara daha sonra, “Şu anda uzmanlığı olmayan 85 bin destek öğretmeni var. Bu nedenle öğretmenleri desteklemek için uzmanlaşmayı garanti altına alacak bir süreç başlattık” dedi. “Dezavantajlı olarak başlayan çocukları dahil etme görevimiz var. Yaptığımız büyük savaş, güney gündemi ve kuzey gündemi için 550 milyon euro yatırım yapmaktı. Milano'nun eteklerindeki bazı okullarda okul olduğunu keşfettik. okuldan ayrılma oranı Campania'dakinden daha yüksek”.

“Zorbaların ebeveynleri 60 yıl önce farklı davranırdı”

Röportaj sırasında Bakan Valditara, zorbalık konusuna ve “uzaklaştırmaları dönüştürme temasına” odaklandı: Sınıf arkadaşına vuran ve zorba gibi davranan bir çocuğun onu 10 gün boyunca evde bırakmasının ne anlamı var? Gerçekte, bugün bugün 60 yıl önce ebeveynleri farklı davranırdı. Bu nedenle başkalarına karşı dayanışmayı öğrenmek için vatandaşlık faaliyetlerinde çalıştırılmaları gerekiyor.”

Latince öğretimiyle ilgili olarak, “bir yandan teknik-mesleki enstitüleri güçlendirdik ve İngilizce öğrenimine de önemli kaynaklar yatırdık, çünkü bu temel bir konu, diğer yandan medeniyetimizin köklerini unutmamalıyız”.

“Tarihi yeniden keşfetmek”

“Büyük değerler, örneğin iyi niyet, temel bir değer, Romalılar iyi niyetli insanlar olarak biliniyordu, insanlık ve özgürlük değerleri klasik deneyimde olgunlaşan değerlerdir” diye açıkladı – tarihi yeniden keşfetmeliyiz, aynı zamanda klasik kültürü de yeniden keşfetmeli ve yeniden değerlendirmeliyiz, çünkü aksi takdirde kimliği olmayan, geçmişi olmayan bir halk, buraya gelenleri entegre edemeyecek bile.”

Okulu bırakma konusuna da değinen Bakan, “Ayrılan, okula devam etmeyen, yeterli eğitim alamayan yabancı çocukların yüzde 30'undan fazlası, geleceği olmayan yabancı çocukların üçte biri anlamına geliyor. bunun yerine onlara güçlü bir İtalyan dili bilgisi vermek istiyorum; her şeyden önce ırkçılık, demokrasi ve kapsayıcılık hakkında hiçbir şey anlamamak anlamına geliyor ve bu çok ciddi.”