Yangınlar için gecesini gündüzüne katan Haluk Levent: AHBAP olarak Kazakistan’dan uçak kiraladık

JoKeR

Active member
Kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile ülkenin çeşitli yerlerinde yardımlar yapan müzikçi Haluk Levent, devam eden orman yangınlarından mağdur olan vatandaşla için bölgede yardım dağıtmaya başladı. Denetimli yardım toplama için gayret eden Haluk Levent, orman yangınları için de bir helikopter kiraladıklarını duyurdu.
“GENİŞ SU DEPOLU HELİKOPTER KİRALIYORUZ”
Toplumsal medya hesabından hususla ilgili paylaşım yapan müzikçi, “Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile görüştük. Ahbap Derneği olarak Kazakistan’dan geniş su deposu olan 1 helikopter kiralıyoruz. En az 5 gün kalacak. Marmaris bölgesine göndereceğimiz helikopter Orman Müdürlüğü takımları ile koordineli çalışacak. Umarım bir aksilik çıkmaz” dedi.

“HER ŞİRKET, KURUM VE BELEDİYE HELİKOPTER KİRALAYABİLİR”
Açıklamasının akabinde peş peşe sorular alan müzikçi, helikopter kiralama konusunda da bilgi verdi. “Bilgi açısından yazayım” diyen Levent, kelamlarına şöyleki devam etti: “Türkiye’de her şirket , kimi kurum , dernek ve şahıslar kamu faydasına uçak , helikopter kiralaması yapabilir. Bakanlıklar da kiralama yaparlar. Belediyeler de. Bir anda binlerce yorum geldi şaşırdım.”