Yüzde 150 artırımı kabul etmeyen kiracısının meskenini baltayla basan konut sahibi: bir daha saldıracağım

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
İstanbul, Bayrampaşa’da yapmak istediği yüzde 150 artırımı kabul etmeyen kiracısının kapısını baltayla kırıp içeri giren ve meskeni dağıtan 93 yaşındaki Naim Akgün, “Pazartesi günü 7-8 camını kıracağım. Öteki dermanı yok zira. Neye mal olursa olsun kıracağım” dedi.

Geçen hafta yaşanan olayda 2 yıldır kiracıları olduğu Suriyeli aileyi, konutundan çıkarmak isteyen 93 yaşındaki mesken sahibi Naim Akgün, bin 200 lira olan kirayı 3 bin liraya çıkardı. Kiracılarının çıkmak istememesi ve kira artırımını da kabul etmemeleri üzerine Naim Akgün, baltayla kapıya dayandı. Naim Akgün, eline aldığı baltayla dış kapıyı kırıp içeri girdi. İçeride aile bulunmasına aldırmadan meskenin öteki kapılarını da baltayla parçaladı.

Olay daha sonrası gözaltına alınan Naim Akgün, isimli denetim koşuluyla özgür bırakılırken oğlu İhsan Akgün tutuklandı.

Hür bırakılan 93 yaşındaki Naim Akgün, “Üç sene evvel kiraya verdik. ‘Torunlarım gelip bana bakacak’ dedim. Yedinci katta tek başıma yaşıyorum. Çıkmalarını söylemiş oldum, çıkmadılar. bu biçimde bir şey yaşandı. Benim çocuğu içeri attılar, İhsan’ı mahpusa attılar. Kirayı 4 bine çıkaracağımı söylemişler o denli bir şey yok. 6 aydır 7 aydır para vermediler. Ben bunlarla ne yapacağım bilmiyorum. Başımıza iş açtılar. Ben 93 yaşındayım. Bunlarla ne yapacağım bilmiyorum. Biz bunlara yer bulduk. Yeri beğenmediler, değerli dediler makus dediler” dedi.

Akgün, “6 aydır yer arıyoruz bir daha olmuyor. Ben artık ne yapayım. İçeride on bireyler. Neyle saldırayım. Ben şikayetçi oldum. Polis de bıktı bunlardan. Pazartesi günü 7-8 camını kıracağım. Diğer dermanı yok zira. Neye mal olursa olsun kıracağım. Suyu kestirdik suyu açtılar, elektriği kestirdik elektriği açtırdılar. Herkes bunların yanında. Ben 40 yıldır buradayım” diye konuştu. (DHA)

Kirayı bin 200 TL’den 3 bin TL’ye çıkarttı; artışı kabul etmeyen kiracısının meskenini baltayla bastı