Zeki Müren’in yeğeninden reklam yorumu

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Zeki Müren’in yeğeninden reklam yorumu Oyuncu Çağlar Çorumlu’nun ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’i canlandırdığı banka reklamını Müren’in yeğeni Sevtuğ Olgaç kıymetlendirdi. Olgaç, “Bu hadisede tenkit edilecek ve değerle itiraz edilecek bir istikamet görmedim. İzlediğimde anılarım canlanınca, reklama daha sempatik gözle bakmaya başladım” dedi.

Oyuncu Çağlar Çorumlu’nun Zeki Müren’i canlandırdığı özel bir bankanın reklamı, izleyenlerden iki farklı yorum topladı. Bazıları reklamı epey beğenirken, kimisi ise Zeki Müren’in canlandırıldığı rolün Müren’in anısına yakışmadığını belirtti.

Bursa’da yaşayan Zeki Müren’in kız kardeşinin oğlu Sevtuğ Olgaç, reklam hakkındaki görüşlerini anlattı:

“İZLERKEN DUYGULANDIM”

“bu biçimde bir sinemanın hazırlanması, kesinlikle aileden takviye alınarak, bağlantı kurularak yapılması gereken bir proje. bu biçimde bir şeyden haberimiz olmadı. Olsa dayanak verirdik, fikir alışverişinde bulunurduk. Doküman verebilirdik. Kimi aksayan şeylerin düzeltilmesi için katkımız olurdu. Bunlar yapılmadığı için şüphesiz bir kırgınlığımız var.”

“Zeki Müren’in ömründe kıymete sahip iki sözü vardı. ‘Meyve veren ağaç taşlanır’ sıkıntısı. Zeki Müren, vefatından 25 yıl daha sonra bile meyve veren bir insan ki onunla ilgili yorumlar yapılıyor. ‘Taklitler aslını yaşatır’ kederi. Kendisiyle ilgili her türlü yorumu, taklidi yapan insanlara gülümseyerek bakmıştır. hiç birine yanıt vermemiştir.”

“Bu olayda da tenkit edilecek ve ehemmiyetle itiraz edilecek bir taraf görmedim. Eski anılarım canlanarak onu izledim. Anılar canlanınca reklama daha sempatik gözle bakmaya başladım. Ayrıyeten reklamda oynayan Çağlar kıymetli bir aktör. Onun da hazırlanarak yaptığını, izlenimlerini günlerce izleyerek bu yapımı gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Tebrik ederim, hoş oyunculuk yapmış. Birtakım yerlerde bir zayıflık görüyorum ancak hatırlanması son derece hoş. yıllar daha sonra bile hatırlanması, sesinin duyulması, yapımlarda Zeki Müren düşünülerek yapılmış olması bize gurur verir. Güzelimize masraf.”

“ONUNLA ÇOK HATIRAM VAR”

“Zeki Müren’in ‘güneş’ olma özelliği, hâlâ güneşinin bize yansıdığını, bu güneşin ışığının bizi aydınlattığını görüyoruz. Onunla ilgili her projeyi, anma gecelerini daima gözyaşıyla takip etmişimdir. Onun programlarının hiç birini kaçırmadan gittiğimde önüme bakmadan, yemek yemeden, kıpırdamadan onu izlemişim. Bir gün programdan daha sonra ‘Benim programlarımda benden gözünü ayırmıyorsun’ demişti. Onunla ilgili hayli hatıra, doküman var. O benim için bir sanat güneşinin epey ötesinde. Bir kalp, bir can benim için.” (DHA)