1975'te üç kız kaçırıldı ve bıçaklanarak öldürüldü. Artık bunu kimin yaptığını biliyorlar.

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Üç kadın – iki kız kardeş ve bir arkadaş – perşembe günü birbirlerinin ellerini tuttular ve birlikte oturdular. Bu sırada Indiana'daki polis memurları, kadınların yaklaşık elli yıldır duymayı beklediği bir şeyi paylaştı: onları bıçaklayıp Indiana'daki bir eve atan kişinin adı 1975 yılında bir yaz gecesi mısır tarlasındaydım.

Indianapolis Metropolitan Polis Departmanı basın toplantısında, müfettişlerin Thomas Edward Williams'ın 13 yaşındaki Kandice Smith ile 11 yaşındaki Sheri Rottler'i (şimdi Sheri Rottler Trick) ve 14 yaşındaki Sheri Rottler Trick'i bıçakladığını belirlemek için DNA kanıtını kullanabildiğini söyledi. -yaşlı Kathie Rottler, 19 Ağustos 1975'te Greenfield, Indiana'da. Yetkililer, Bay Williams'ın Kasım 1983'te 49 yaşında Galveston, Teksas'ta hapsedildiğinde öldüğünü söyledi. Neden tutulduğu belli değildi.

Şu anda 50'li ve 60'lı yaşlarındaki kadınlar, ciddi yüzlerle ve bazılarının ifadesizliğiyle, yetkililerin şiddetli saldırının bazı üzücü ayrıntılarını anlatmasını sessizce dinlediler.

Polise göre kızlar Indianapolis'in doğusundaki bir benzin istasyonundan bazı eşyalar satın aldıktan sonra otostop çekiyorlardı. Bir steyşın vagonu kullanan bir adam onlara araba sürmeyi teklif etti ve onları bir mısır tarlasına götürdü. Polis, orada kızları arabadan inmeye zorladığını, ikisini bağladığını ve ardından birkaç kez bıçakladığını söyledi.

Indianapolis Metropolitan Polisi'nden Çavuş David Ellison, “Aslında daha fazla bıçaklanmamak için ölü taklidi yapıyorlardı” dedi.

Kızlardan ikisi ana caddede yoldan geçen birinden yardım istedi ve polis geldiğinde üçüncü kızı mısır tarlasında buldu; Çavuş Ellison, hepsinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Polis memurları suçu tanımladıktan ve mağdurların ısrarının, polis çalışması ve DNA kanıtlarının yanı sıra davanın çözümüne nasıl yol açtığını anlattıktan sonra, üç kadından her biri konuştu.

Bayan Rottler, “Bugün burada, sabrın gerçek anlamını öğrenmiş, hayatta kalan biri olarak karşınızda duruyorum” dedi. “Beklediğiniz cevaba ulaşmanın bazen onlarca yıl sürebileceğini öğrendim.”

Bayan Rottler, dava soğuduktan sonra bile davayı açık tutmaya çalıştığını söyledi.

“Yaptığım her arama başka bir çıkmaza gidiyormuş gibi görünüyordu” dedi. “Ama pes etmemeye kararlıydım.”

Kadınlar yıllar boyunca çeşitli eyalet ve yerel yetkililerle çalıştı ve 2018'de davalarını incelemeyi kabul eden Çavuş Ellison ile temasa geçti.

Yakın zamanda emekli olan Çavuş Ellison, olay yeri kanıtlarından elde edilen DNA'yı incelemeye başladığını söyledi. Çavuş Ellison, genetik şecere kullanarak, araştırmacıların DNA'sı olay yerinde bulunan DNA'ya benzeyen bireyleri tespit edebildiklerini söyledi ve Bay Williams'ın kızının yerini tespit edebildiklerini belirtti. Geçen yıl Bay Williams'la eşleştiğini gösteren bir DNA örneği vermeyi kabul etti.

Indianapolis Metropolitan Polis Departmanı Şef Yardımcısı Kendale Adams, üç kadına hitaben yaptığı konuşmada, “Bugün nasıl hissettiğinizi biliyormuş gibi davranmayacağım, ancak bunun ceza adaletini iyileştirmeye yönelik ilk adım olduğunu umuyorum.” olası.”

Basın toplantısı sırasında Bayan Rottler, Trick'e saldırıdan dolayı Bay Williams'ı affetmeye karar verdiğini söyledi.

“Bu birilerini kızdırdıysa özür dilerim” dedi.

Perşembe günü konuşan üç kadından sonuncusu Bayan Smith'ti. Bay Williams'ın kimliğinin belirlenmesinin kendisine “dışlanma” ve ailesi için adalet getirdiğini söyledi.

“Kalbime huzur getirdi” dedi.