2020 Tokyo Olimpiyatları’nda büyük kaos: Sportmenler neye uğradıklarını şaşırdı

Gattuso

New member
2020 Tokyo Olimpiyatları’ndaki erkekler olimpiyat triatlon yarışı değişik bir krize sahne oldu. Yarışın başladığını bildiren silahın ateşlendiği sırada atletlerin önünde bir teknenin olması kaos yarattı.

Sözcü’nün haberine bakılırsa 56 sportmen Tokyo Körfezi’nde 06.30’da başlayacak yarış için sıraya girdi. 1500 metrelik yüzme etabının başlangıç işareti verildiğinde atletlerin bir kısmı suya atlayarak yarışa başlarken, diğer kısmı önlerinde duran tekne niçiniyle sadece durmakla yetindi. Suya atlayan atletler çılgınca yüzmeye devam ederken durum kısa süre daha sonra fark edildi.

Sportmenler dubada mahsur kalıp suya atlayamayınca, küçük bir tekne ve jetski filosu harekete geçerek suya atlayan kümenin önüne geçmeye çalıştı. Tüm ihtarlara karşın suya atlayan atletler yarışa devam etti. En sonunda iki jetski, 200 metre civarında atletleri durdurmayı başardı.

Yarış yaklaşık 10 dakika daha sonra inançlı bir biçimde yine başladı. Yarış sonunda altın madalya kazanan Norveçli atlet Kristian Blummenfelt olayla ilgili fikirlerini paylaşırken yaşananların fazlaca garip olduğunu lisana getirdi: “Tekneyi sol tarafta gördüm ve başlangıç zilinin çalmasını garipsedim. Teknenin hala dubanın sol tarafında olduğunu hissettim. Bu yüzden suya atladığımda büyük olasılıkla tekrar başlayacağımızı düşündüm.”