52 yıldır kayıp kardeşini arıyor

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Çorum’da 52 yıl evvel 13 yaşındayken okula gitmek için çıktığı meskene dönmeyen kardeşi Arslan Barın’ı (65) arayan Satılmış Barın (71), ölmedilk evvel kardeşine kavuşmanın hayalini kuruyor. Nüfus müdürlüğü kayıtlarından hayatta olduğunu öğrendiği kayıp kardeşinin siyah beyaz fotoğrafına bakarak hasret gideren Satılmış Barın, “seneler geçti kardeşimin yüzünü görmedim, Elimde fotoğraf ve yaşadığına dair evrak var. En azından yüzünü görsek o bize kâfi” dedi.

Çorum’da Bahçelievler Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan Arslan Barın, 1969 yılında 13 yaşındayken okula gitmek için ayrıldığı meskene geri dönmedi. Aile, kayıp müracaatında bulundu lakin aramalarda Arslan Barın’a dair bir ize ulaşılamadı. Ortadan geçen vakit içerisinde baba Halil Barın 1983’te, anne Hürmüse Barın da 2003 yılında, kayıp çocuklarını bulamadan ömrünü kaybetti. Kayıp Barın’ın ağabeyi Satılmış Barın da ortadan kaybolan kardeşini bulmak için sürdürdüğü aramalarından sonuç alamadı. Nüfus müdürlüğüne müracaat edip kayıtları inceleyen Satılmış Barın, kayıp kardeşinin, hayatta olduğunu öğrendi. Satılmış Barın, geride kalan tek fotoğraf karesine bakarak hasret giderdiği kardeşine, ölmedilk evvel kavuşmak istiyor.

“Yüzünü görsek bize yetecek”

Kayıp kardeşinden geriye yalnızca fotoğrafı kaldığını anlatan Satılmış Barın, “seneler geçti kardeşimin yüzünü görmedim, nüfus müdürlüğünde sağ görünüyor. Lakin, kendisi ortada yok. Biz iki kardeştik, annemiz ve babamız öldü, burada onun yerleri var. Kâfi ki gelsin, birlikte ekeriz biçeriz. Kayıp kardeşimle ilgili elimizde yalnızca bir fotoğrafı, bir de yaşadığına dair bir evrak var. Kardeşimi hayli aradık ama bulamadık. Ben emekliyim, fazlaca şükür malım mülküm var. Yerlerimiz de var, kardeşim burada olmadığı için ailemizden kalan mirası, hiç bir yakınıma da veremiyorum. Zira mal varlıklarımızda onun da payları var. Haydi malı mülkü geçtik, en azından yüzünü görsek o da yetecek bize” diye konuştu.

“Biz hepimiz seni fazlaca özledik”

Kayıp Arslan Barın’ın yengesi Bayramiye Barın da , “Aradan yıllar geçti, yüzünü nazarann ve yerini bilen yok. Biz onun malını, mülkünü istemiyoruz. O bizim canımız ciğerimiz, 4 yeğeni var ve hepimiz onu özledik. Biz hepimiz seni fazlaca özledik, çık gel de yüzünü bakılırsalim” dedi. (DHA)