83 yaşında koronavirüsü yendi: Ayşe nine düzgünleşir iyileşmez soluğu bir daha burada aldı

JoKeR

Active member
Ayşe nine, konutunun bahçesindeki çiçeklerle her gün ilgileniyor ve onlara gözü üzere bakıyor. Adeta çocukları üzere gördüğü güllerini sevgiyle büyüten Ayşe nine, güllerinin kokularını ise başka bir seviyor.

AA

Ayşe Terli, gül yetiştirmeye ve onlardan reçel yapmaya nasıl başladığının kıssasını anlattı:

AA

“Gül ağacını merhum beyefendim Hafız Ali Terli, 60 sene evvel Karacabey’den getirdi. Ben de bakımını yapıp büyüttüm.

AA

vakit içinde o gül ağacının kısımlarını alıp, bahçenin diğer yerlerine de diktim. bu biçimdece fidanlar çoğaldı ve bir sürü gül ağacı oldu. Kimilerini bir daha bu bahçeye diktim, birçoğunu da isteyenlere armağan verdim.

AA

Güller açtığı vakit konutun önünde hoş görünüyorlar ve epey hoş kokuyorlar. Otuz sene evvel gülden reçel yapmayı öğrendim ve ben de her sene olgunlaşan gülleri toplayıp reçel yapıyorum. Çocuklarıma, torunlarıma, komşulara armağan ediyorum.

AA

“Bu hastalık epeyce kötü bu yaşıma geldim bu biçimde hasta olmadım”

Geçen yılın sonunda Kovid-19 hastalığına yakalandığını ve yirmi gün boyunca hastalıktan fazlaca etkilendiğini lisana getiren Ayşe nine, “Bu hastalık epey üzücü. Bu yaşıma geldim hiç bu biçimde hasta olup günlerce yatmadım.

AA

Lakin Kovid-19’u fazlaca güç geçirdim. tekrar sıhhatime kavuşamayacağımı ve bu hastalıktan öleceğimi bile düşündüm.” dedi.