Abdullah Avcı: Bir sürü şey yedik başımıza

Gattuso

New member
Türkiye Kupası finale kalacak birinci kadronun belirli olacağı maçta Kayserispor’la Trabzonspor karşı karşıya geldi.

Kayserispor, geriye düşmesine karşın Trabzonspor’u 4-2 mağlup ederek finale yükselen taraf oldu.

Maçın akabinde Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı çabayı kıymetlendirdi.

Abdullah Avcı’nın açıklamaları şu biçimde:

“Şiddetli baskı ve tribünlerin bu biçimde olacağını bekliyorduk. Kayserispor’un en kıymetli amaçlarından biri. Duran toplar ve korner kazandılar ve oyunun üstünlüğünü aldılar. Devreye 1-0 önde girdik. İkinci yarıda bizim üzere bir grubun son iki gol üzere goller yememesi gerekiyor. Çeşidi alabilecek durumdaydık. Skor olarak avantajlıydık ve maçta da iki defa bunu yakaladık.

Biz bu ülkenin şampiyon grubuyuz. Emniyet içeri girerken denetim etmiyor mu? Başımıza su da yedik, çakmak da yedik, patlayıcı unsur de yedik. Kupalar ve maçlar kazanılır lakin açılan yaralar büyük oluyor. Ben bu oyunun dışına çıkmayacağım. Kazananı tebrik ediyoruz lakin öteki tarafı da ayıralım. Ben bugün nitekim çok üzüldüm. Kayserispor’u tebrik ediyorum ve finalde muvaffakiyetler diliyorum. Kalan İki maçımızı da eğlenerek oynayacağız dönemi tamamlayacağız. daha sonrasında yeni dönemi planlamaya başlayacağız.”

“Kafamıza çakmak da yedik, jeton da yedik!”

Kayserispor taraftarlarının alana yabancı unsur atmasını kıymetlendiren tecrübeli teknik adam, “Biz bu ülkenin şampiyon grubuyuz. Bir de şampiyonlar alkışlansın diyoruz… Emniyet bunları denetim etmiyor mu? Her şeyi yedik! Başımıza çakmak da yedik, jeton da yedik! Ben bu oyunun dışına çıkmayacağım. hiç bir vakit da çıkmadım. Kupalar kazanılır verilir lakin açtığımız yaralar fazlaca daha fazla oluyor. Kayserispor’u tebrik ediyorum fakat gençlere örnek olarak gösterebileceğimiz hiç bir şey yok” sözlerini kullandı.