Acun Ilıcalı: Leicester City üzere olabiliriz

Gattuso

New member
İngiliz Daily Mail gazetesine röportaj veren Acun Ilıcalı, satın aldığı yeni ekibi Hull City ile ilgili planlarını anlattı. Ilıcalı, taraftarları ve kenti hayli sevdiğini belirtirken İngiliz futbolunda değerli işler yapmak istediğini söylemiş oldu.

“İngiltere’den ekip almak hayalimdi”

Taraftarları ve kenti fazlaca sevdiğini belirten Ilıcalı şunları söylemiş oldu, “İngiliz futbolunu her vakit sevdim ve kulüp alacak güce ulaştığımda İngiltere’den ekip satın almaya karar verdim. İngiltere’den ekip almak benim hayalimdi. Hangi kulübün benim için uygun olacağını araştırıyordum. Hull City‘yi Premier Lig‘de olduğu devirden biliyordum ve kente gelip yakından görmek istedim. Haziran ayında birinci geldiğimde her şey yeterli hissettirdi. Taraftarları ve stadyumu epeyce sevdim. İstanbul‘daki Boğaziçi Köprüsü üzere Hull’da da Humber Köprüsü var. Bu da bahtın bir öteki işareti.”

“Kupalar kazanabilecek potansiyele sahibiz”

Acun Ilıcalı, Premier Lig’e çıkmaları halinde küme düşme adayları içinde olmayacaklarını belirterek, “Kariyerim boyunca hiç başarısız olmadım. Her yıl, bundan evvelkinden daha güzeldi. Programlarıma Hollywood’un biroldukca yıldız ismini getirdim. İnsanların eğlenmesini sağladığımda keyifli oluyorum. Bu yüzden insanların keyifli olmasını istiyorum. Bir yılda olabilecek birşey değil fakat gelecek dönem itibariyle Premier Lig’e odaklanabiliriz. Bu, bizim birinci amacımız. Şayet Premier Lig’e yükselirsek küme düşme adayları içinde favorilerden birisi olmayacağız. Bizim maksadımız, Big Six kadrolarını zorlamak olacak. Hull City’nin Leicester City üzere olamaması için hiç bir sebep yok. Leicester üzere olabiliriz. Bu grup kupalar kazanabilecek potansiyele sahip” dedi.

Ilıcalı ayrıyeten şunları söylemiş oldu, “Eğer taraftarlar Premier Lig’e çıkmamızı istiyorsa birlikte çalışmak zorundayız. Taraftarlar, bu grubun en kıymetli modülü. Taraftarların oyuna dahil olduğu bir sistemle futbolda yeni bir şeyler yapmayı hayal ediyorum. Taraftarların kulübe dahil olmasını istiyorum.”