Ahmet Hakan: Şentop, Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sataşmasıyla kıran kırana hesaplaşmasını başardı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Lideri Mustafa Şentop‘un ayda 10 bin dolar alan siyasetçi tartışmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan dokümanları istemesine ait olarak, “Şentop, Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sataşmasıyla kıran kırana hesaplaşmasını başardı” değerlendirmesini yaptı.

Hakan yazısında, “Meclis Lideri Mustafa Şentop’a bravo! ‘Ayda 10 bin dolar alan siyasetçi’ sıkıntısıyla ilgili olarak… Hem Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik sataşmasıyla kıran kırana hesaplaşmasını başardı. tıpkı vakitte tezle ilgili olarak Soylu’ya ‘açıkla’ iletisini vererek üzerine düşen vazifesi ziyadesiyle yerine getirdi.” sözünü kullandı.

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, organize cürüm örgütü önderi olduğu nedeni öne sürülerek aranan Sedat Peker’in bir siyasetçiye “her ay 10 bin dolar gönderdiği” savıyla ilgili olarak CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM Lideri Mustafa Şentop’a bu siyasetçiyi açıklaması daveti yapmıştı.

Şentop ise Kılıçdaroğlu’nun kendisine “iftira” attığını söylemiş ve kendisinin de kelam konusu ismin açıklanmasını istediğini belirtip, Bunu açıklayacak kişi ben değilim, muhatabıdır” demişti.

Tartışma, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun evvel TRT, ondan sonrasında da Habertürk televizyonlarında katıldığı programda Peker’den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi bulunduğunu açıklamasının akabinde başladı. Soylu kelam konusu siyasetçinin ismini açıklamamış, bu mevzuda “savcıya konuşacağını” söylemişti.

Şentop dün Soylu’dan dokümanları isterken Sedat Peker, “Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok, daha epey yolladıklarım var. Bana 10 bin doları nasıl yakıştırdınız siz. Ben aç kalırım, açıkta kalırım bir daha herkesten çok para veririm. 10 bin dolar da palavra, doküman yok, dekont yok. Fakat daha büyüklerini yolladım, çanta çanta” açıklamasını yaptı. AKP’li Metin Külünk’e seçim devrinde para verdiğini söylemiş oldu.